Nejčastější poruchy aut. Jak se na ně připravit?

Nejčastější poruchy aut. Jak se na ně připravit?

Existují závady, kterými trpí konkrétní značky. Stejně tak ale existují závady, které jsou společné pro všechny značky bez rozdílu. V dnešní době můžeme ještě stále potkávat modely aut staré několik desítky let. Jak je možné, že se takovou dobu dokáží udržet v nejlepší funkčnosti? Pravděpodobně za to může jejich jednododuchá konstrukce a až na několik mechanických dílů, nemají zranitelné části. To se o současných vozech, které jsou složeny z obrovského množství elektrických rozvodů a systémů říct nedá.

Zajímavý pohled se naskytne, když srovnáme například náhradní díly Škoda nebo náhradní díly Volkswagen z dob minulých a současných. Jak na tom budou tyto vozy za několik desítek let? Nejsme sice věštci, abychom určili verdikt z křištálové koule, ale můžeme se obrátit na zajímavou statistiku rakouského autoklubu ARBO, ve kterém jsou popsány nejčastější důvody výjezdu mechaniků za porouchanými auty. Z přehledu je patrné, že největším problém představuje eletrika a elektronika.

  1. 29 % – Elektroinstalace
  2. 23 % – Vadný akumulátor:
  3. 14 % – Mechanické závady
  4. 12 % – Elektronické systémy
  5. 6,5 % – Nedostatek paliva
  6. 5 % – Ztráta klíčů
  7. 4 % – Vady na pneumatikách
  8. 2,4 % – Problémy s chladícím systémem
  9. 4,1 % – Ostatní závady

Na závěr bych ještě rád položil jednu otázku. Upřednostníte raději e-shop s náhradními díly do auta nebo kamennou prodejnu?