Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii – američtí herci a zpěváci

Hollywoodské hvězdy, které se hlásí ke scientologii – američtí herci a zpěváci

Z televize, kina, rádia znáte desítky herců a zpěváků o kterých možná zatím nevíte že se zajímají a studují scientologii a veřejně mluví o tom co jim přinesla dobrého do života a proč je pro ně Scientologie důležitá. V místě svého vzniku – Spojených státech amerických je scientologie obecně uznávanou církví ke které se hlásí mnoho známých a vlivných stoupenců. Stoupenci Scientologické církve považují scientologii za prakticky použitelné náboženství  a duchovní technologii, která jim pomáhá nalézt řešení pro nejrůznější problémy, které může život přinést. Scientologie je ceněná pro odpovědi na otázky pozemského života a zároveň umožňuje jejím následovníkům maximálně využít a zvýšit jejich osobní skrytý potenciál a znovu získat a rozšířit schopnosti.

Co je vlastně cílem Scientologie?

Cílem Scientologie je civilizaci bez šílenství, bez zločinců a bez válek, kde schopní mohou prosperovat a poctiví lidé mohou mít svá práva a kde je člověk svobodný, aby mohl stoupat k dalším výšinám. Cíle Scientologie definoval zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard.

Seznam příznivců scientologie by mohl být velmi dlouhý, ale zde je jen několik z nich.

Jenna Elfman
Filmová a televizní herečka Jenna Elfman je aktivní podporovatelka charitativních organizací navázaných na Scientologickou církev a podporuje také organizaci Občanská komise za lidská práva a výstavy Psychiatrie – průmysl smrti.

Elizabeth Moss
Elizabeth Moss, hrála roli Peggy Olson v seriálu „Šílenci z Manhatnu“, (který byl vysílán i v české televizi) byla seznámení se Scientologie svými rodiči. Prohlásila, že scientologie jí pomohla dostat se snadněji přes prudký rozchod s hercem Fredem Armisenodem která hrál v „Saturday Night Live“ .

„Někteří lidé říkají, že jim jóga opravdu pomáhá cítit se usměrněně … nebo je tady buddhismus nebo cokoliv jiného,“ řekla Moss časopisu Telegraph. „Myslím, že pro mě je to (Scientologie), jediná věc, která mi pomohla v takovém období, a je to prostě tak jak to jednoduše říkám.“

Erika Christensen
Erika je známá ve Spojených státech asi nejvíce díky v nedávno uvedeném seriálu „Rodičovství“ (Parenthood). Čeští diváci jí mohli dále vidět ve filmu Traffic – nadvláda gangů (2000). Erika vyrostla v rodině,kdy byli oba rodiče Scientologové a se scientologií se tak seznamovala od malička. jedna z prvních věcí, která jí pomohla byla Scientologická studijní technologie, která nabízí řešení problémů ve vzdělávání. Dále Erika Christensen řekla, že Scientologie nabízí pochopení pravidel života. Spousta lidí se snaží v životě dosáhnout svých cílů, ale nejsou úspěšní, protože jim chybí pochopení některých principů života. Studium Scientologie jim může umožnit zvítězit i tam, kde dříve díky nedostatku pochopení principů prohrávali.

Kristie Alley
Kristie Alley natočila v roce 1989 spolu s Johnem Travoltou komedii Kdopak to mluví, která se v následujících letech dočkala dvou pokračování – Kdopak to mluví 2 a Kdopak to mluví 3. Ve druhé polovině devadesátých let získala na NBC svůj vlastní sitcom Veroničiny svůdnosti. Kirstie Alley byla vychovávána jako metodistka, ale nyní se hlásí k scientologii. V době, kdy se začala hlásit ke scientologii, trpěla závislostí na kokainu, od které jí pomohl scientologický program Narconon. Později se stala národní mluvčí tohoto programu. V roce 1997 získala roli ve filmu Woodyho Allena Pozor na Harryho, kde ukázala, že dokáže dobře zahrát vážnou roli. Do té doby se objevovala především v komediálních rolích.

Danny Masterson
Masterson je asi nejvíce znám díky vystupování v sitkomu Zlatá sedmdesátá “ That ’70’s Show“. V roce 2009 v rozhovoru pro časopis Paper, vysvětloval Scientologické náboženství takto: „Definice scientologie je“ studium znalostí,“řekl Masterson. „Je jasné, že pokud máte více znalostí v dané oblasti, jako je život, jste jako osoba jistější.“

Laura Prepon
Laura Prepon miluje nejrůznější sporty. Předtím, než se stala herečkou, pracovala jako modelka v Paříži, Miláně, a jinde v Evropě. Prepon je další herečkou, která hrála v seriálu Zlatá sedmdesátá “ That ’70’s Show“ která je součástí Scientologické církve. Ale podle jedné informace, dokončila pouze sedm Scientologických kurzů, zatímco Masterson jich absolvoval už 11. Prepon nyní hraje v seriálu „Oranžová je nová černá“ (Orange Is The New Black.) Laura se vyznačuje hlubokým a chraplavým hlasem.

Bijou Philips
Bijou Philips je manželka Dannyho Mastersona, a dcerou zpěváka John Phillipse ze skupiny Mamas a Papas. V poslední době já mohou američtí televizní diváci nejčastěji vidět díky její roli v „Raising Hope“ Bijou je vzdaná za Dannyho Mastersona a tato dvojice se proto často účastní událostí pořádaných Scientologickou církví společně.

Doug E. Fresh – raper
Kultovní rapper řekl už v roce 2009 časopisu Essence, že je stoupencem scientologie a řekl že je prvním hip-hopovým umělecem, který tak učinil. Dále během inverview řekl „je to něco, co všichni potřebujeme vyzkoušet.“ „Není to jen pro bělochy. Scientologie není určitě napsáná s neúctou vůči Bohu,“ řekl Fresh. „To co uctívá není něco, co je špatné. Je to vědecké, matematické a duchovní. Společenství černochů se na to musí podívat a prostudovat, o čem to je. Neříkám, že je to pro každého, ale měli by jste se na to podívat.“

Nancy Cartwright
Nancy Cartwright si získala proslulost hlavně díky propůjčení hlasu postavě Barta Simpsona z kresleného seriálu Simpsonovi. Za dabování Barta Simpsona, kterému se věnuje od počátku seriálu v roce 1989, získala v roce 1992 cenu Emmy a v roce 1995 cenu Annie. V seriálu ale nedabuje jenom Barta, nýbrž i Nelsona Muntze, Todda Flanderse a Ralpha Wigguma.

Anne Archer
Studovala na Marlborough School a později dramatické umění na Claremont College. Nejznámější role Anne Archer je manželka Michaela Douglase ve filmu Osudová přitažlivost, který byl natočen v roce 1987.  Dále hrála v kriminálním thrilleru Nebezpečný útěk, kde měla roli rozvedené redaktorky Carol, která je svědkyní mafiánské vraždy. Se svým druhým manželem Terry Jastrowem založila produkční společnost Astor Films. V letech 1982 až 1986 působila jako mluvčí Aplikované scholastiky, organizace sponzorované Scientologickou církví, která se zaměřuje na učení čtení a psaní a výuku jazyků. Její syn Tommy Davis byl řiditelem Celebrity Centra International v Los Angeles což je Scientologická církevní organizace.

Juliette Lewis
Dnes má křehká, půvabná, nezvykle talentovaná a téměř vždy osobitá Juliette Lewisová za sebou úspěšně překonané drogové excesy (dokázala to s pomocí scientologické církve) a budoucnost stále téměř celou před sebou.

Giovanni Ribisi
Herec který hrál ve filmu „Avatar“ vyrostl v prostředí Scientologické církve, jako dítě navštěvovat školu která používá studijní technologii, která je součástí scientologie.

Beck
Uznávaný hudebník byl vychován jako Scientolog a jeho zájem o Scientologii stále přetrvává. Objevili se zprávy, že Beck podpořil v roce 2009 jedním koncertem program Protidrogové prevence který podporuje Scientologická církev. Beck obhajoval Scientologickou církev a prohlašoval, že pomáhá závislým na drogách zbavit se jejich závislosti. „Jsou tu aspekty, které pravděpodobně nejsou vidět,“ řekl Beck. „Mají úspěšnost dostat těžce závislé narkomany z drogové závislosti z 90 procentní úspěšností.“

 

Catherine Bell
Catherine Bell vystupovala v seriálu JAG která byl natočen v prostředí amerických armádních právníků.
V roce 2006 se Catherine objevila v hudebním videu scientologické církve s názvem „Spojeni,“ propagační video organizace Mládež za lidská práva.

Zakladatel Earthlink Sky Dayton
Zakladatel firmy Earthlink má na webové stránce své firmy citát od zakladatele Scientologie L. Ron Hubbarda: „Komunikace je řešení pro všechny věci“