RELOCK: tajemství opravdu bezpečných trezorů

RELOCK: tajemství opravdu bezpečných trezorů

Pouze kvalitní a certifikované trezory jsou vybaveny bezpečnostní záskočkou zvanou RELOCK. Toto speciální zařízení je v podstatě „záchrannou brzdou“ trezoru, která se jako jeden z nejdůležitějších ochranných prvků aktivuje při jeho napadení.

Srdcem každého trezoru je zámek. V případě jeho odjištění nic nebrání tomu, aby bylo možné otočit klikou a otevřít dveře. Pokud jste majitelem trezoru, pak je odjištění zámku velmi snadné. Pomocí vašeho klíče nebo platného kódu jej odemknete a máte volný přístup k cennostem uvnitř trezoru. Zloděj to ale až tak jednoduché nemá. Aby se do trezoru dostal, má v podstatě pouze dvě možnosti. Udělat do něj tak velký otvor, aby jím mohl cennosti z útrob trezoru vyjmout nebo násilně překonat zámek a otevřít si dveře. Skutečně odolné trezory, certifikované ve vyšších bezpečnostních třídách, jsou vyrobeny z takových materiálů, které zlodějům první možnost napadení výrazně stěžují. Proto se kasaři často spíše snaží o vyřazení zámku z provozu.

Námi používané zámky jsou natolik bezpečné, že jejich odemčení bez správného klíče nebo platného kódu není možné. Chce-li tedy zloděj zámek vyřadit z provozu, musí jej zničit. To je ale velmi komplikované. Zámek je totiž uložen hluboko v útrobách trezoru a je kryt materiály, které pachateli výrazně prodlužují čas, potřebný k odvrtání nebo jinému poškození zámku. A času nemá zloděj nikdy dostatek. Přesto je však u skutečně kvalitních trezorů ještě rozvorový mechanismus jištěn bezpečnostní záskočkou. Toto důležité zařízení, neboli RELOCK, sestává z jistícího kolíku, který je pod neustálým napětím napojen pomocí lanka například na skleněnou desku, která rozvorový mechanismus uvnitř dveří trezoru kryje. Dojde-li tedy k napadení trezoru, skleněná deska praskne a jistící kolík se okamžitě vystřelí do rozvoru zámku. Účinek tohoto zařízení je absolutní. Totiž i v případě, kdy by se zloději podařilo zámek překonat, klikou trezoru neotočí a dveře nebude moci otevřít. Rozvorový mechanismus bude již dávno jištěn bezpečnostní záskočkou RELOCK a vaše cennosti zůstanou ukryty v bezpečí trezoru.

Máte-li zájem o trezor, který je jednou nebo i více bezpečnostními záskočkami RELOCK vybaven, můžete si vybrat některý z našich pancéřových trezorů na hotovost a cennosti, pro které platí: když vše selže, je tu ještě RELOCK !

 

Tresorag.cz - RELOCK

RELOCK schéma

Tresorag.cz - RELOCK schéma aktivní
RELOCK aktivní