ZAMĚSTNÁNÍ VERSUS LÁSKA

ZAMĚSTNÁNÍ VERSUS LÁSKA

AirJobs

AirJobs

V práci trávíme mnoho času, někdy více než se svojí rodinou, proto na pracovištích vznikají partnerské, milenecké i manželské vztahy. Pracoviště mnohdy funguje lépe než seznamka. Statistiky uvádějí, že v práci flirtuje 94% všech zaměstnanců, milostný poměr s kolegou či kolegyní prožilo 33,5% mužů a 30% žen. Jiskření v práci se dá někdy velmi těžko ubránit, kde je ale ta hranice, kdy je láska na pracovišti přínosná a kdy už je na škodu? Nevydařené vztahy, milenecké zápletky nebo rozvody mohou pracovní atmosféru velmi narušit a v některých případech se stávají důvodem ke změně zaměstnání. Pokud v práci dojde k nějakému sblížení, dvojice se často dostává do nelehkých situací, nejprve se snaží svůj románek ututlat, pak se stanou veřejným tajemstvím a záminkou k drbům, jakmile se ke vztahu dvojice dozná, přestane být pro ostatní zajímavá.

Podle psychologů jsou začínající partnerské vztahy na pracovišti dokonce přínosné, protože lidé se najednou do práce těší a podávají lepší výkony. Daleko složitější je to v případě, když je jeden z partnerů na vyšší nebo dokonce v manažerské pozici. V tomto případě často vznikají nepříjemné situace, protože se špatně kontroluje a úkoluje podřízený pracovník, do kterého jste čerstvě zamilovaní. Mnohé chyby nevidíte, přehlížíte, tolerujete a to začně v kolektivu rozpoutávat nedobrou atmosféru. V tomto případě je skutečně rozumné, aby jeden z partnerů změnil práci nebo se po novém místě jistě začnou poohlížet kolegové. Úplně největší problém nastává v momentě, kdy se partnerská, manželská či milenecká dvojice rozejde ve zlém a jejich emoce se začnou odrážet v pracovních vztazích a začnou ovlivňovat celkovou náladu v práci. Nebo nedej bože, když ve firmě vznikne partnerský trojúhelník!

Pokud partnerský vztah na pracovišti prožíváte nebo se zrovna nějaký románek u vás v kolektivu odehrává a je vám to nepříjemné, je nejvyšší čas mapovat aktuální pracovní nabídky. Podívejte se na pracovní portály (např. airjobs.cz), vytvořte si vlastní pracovní profil, vypracujte si profesionální životopis a přihlaste se k odběru inzerátů z oblasti a regionu, který vás nejvíce zajímá. Psychologové ale předpovídají, že vztahů na pracovišti bude rok od roku více. Firmy totiž dávají přednost mladým lidem, vybírají si pracovníky s podobnými koníčky a hodnotami, aby si dobře rozuměli. Vzniká tak ideální podhoubí na to, že dříve či později mezi kolegy jiskra přeskočí a lásce člověk zkrátka neporučí.