Pobyty po Evropě jako alternativa zájezdům k moři?

Pobyty po Evropě jako alternativa zájezdům k moři?

Dovolenou a cestování máme automaticky spojené s dovolenou u moře. V posledních letech ovšem stoupá zájem o pobyty po Evropě v lázních a penzionech. Leckomu netřeba připomínat slevomaty nabízející levné wellness pobyty lákající na vysoké slevy. Co za tímto posunem stojí a jaké to má výhody?

Ty ceny…

Neopomenutelným důvod je rozhodně cena. Dovolenou u moře si nemůže dovolit každý, natož takové rodiny s dětmi, které hlídají každý výdaj a plánují dlouho dopředu. Tento segment zákazníků častěji volí destinace v ČR, mj. kvůli dopravě nebo absenci jazykové bariéry.

Cena ovšem není jediným faktorem. Stále více jsou upřednostňovány krátkodobé pobyty. Ty tam jsou pobyty na 14 dní nebo déle. Nyní jsou v kurzu pobyty maximálně na týden, ideálně na 3-4 dny. Ano, jsou jím právě víkendové pobyty, které přitahují obzvláště velkou pozornost. Jsou vhodné k relaxaci, není potřeba výrazněji plánovat nebo si brát dovolenou.

volny-poukaz-na-vikendove-pobyty1

Tematičnost

Krátkodobé pobyty mají další specifikum, díky kterému poutají svou pozornost – jsou tematické. Jinými slovy, na podzim se můžete vydat na Moravu mezi vinice, na Vánoce si zajet na adventní trhy do Vídně, německých nebo polských měst. Silvestr oslavíte v Paříži nebo Benátkách, poté na sv.Valentýna se vydáte na romantický pobyt ve dvou, o jarních prázdninách s dětmi zalyžovat na hory a v létě se po horách budete procházet na dlouhých túrách. Celoročně je možné nalézt spoustu zajímavých pobytů se slevou, přesně vhodných pro dané roční období a okolnosti.

Z uvedeného lze jasně odvodit, že krátkodobé pobyty po Evropě jsou velmi dobrou a vhodnou alternativou ke klasice „dovolené u moře“. Různorodost, nižší cena i menší nároky na plánování prostě hrají do karet.