Pracovní příležitosti a nemovitosti na severu a východě od Prahy

Pracovní příležitosti a nemovitosti na severu a východě od Prahy

Země severně a východně od Prahy je různorodá. Je tam množství úrodných polí (okr. Nymburk a část Mladoboleslavska) i průmyslové plochy (okres Mladá Boleslav, Česká Lípa). Okr. Mladá Boleslav i Českolipsko jsou významné svým průmyslem na výrobu a automobilů a autodílů. Ve městě Mladá Boleslav byla už v roce 1895 založena 1. společnost na výrobu automobilů. V současnosti má podnik celorepublikový význam a pracuje v ní řada osob z okolí. V okresu Česká Lípa vznikají automobilové doplňky a autodíly.

Možnost pracovního uplatnění zapříčiňuje vysokou poptávku po realitách. V minulém roce (2013) bylo na Mladoboleslavsku i v blízkém okrese Nymburk dokončeno přes 300 nových bytových jednotek. Byty na Mladoboleslavsku jsou dost poptávané, a sice k prodeji a pronájmu. Mimo průmyslové výroby hraje v této oblasti nemalou úlohu zemědělství. Zemědělské produkci patří jižní část Mladoboleslavska. Nejvíc v tom však vždy vynikalo Nymbursko se svou úrodnou půdou a dobrou polohou. Historii má v okolí Nymburka dále potravinářství. Rozmach železniční přepravy, která skrz okres Nymburk vede, podnítil vznik železničních opraven. Ty jsou významné celostátně. Poptávané tedy jsou i reality v lokalitě Nymburk.

Zmíněná hospodářská odvětví souvisejí s pracovními místy v okresu Česká Lípa. Kromě průmyslové a zemědělské výroby v oblasti bují také cestovní ruch. Známé jsou historické pamětihodnosti jako lázeňské město Poděbrady nebo skalní hrad Sloup. Výletníky sem vedou taky přírodní krásy kraje: České středohoří. Z těchto důvodů zde své uplatnění hledají úzce profilovaní specialisté ve výrobě a konstrukcích, avšak také manuální síly, průvodci, podnikatelé v ubytování, kuchaři a další personál v gastronomii a jiná zaměstnání.