Správná starostlivost o vaši pleť v létě

Správná starostlivost o vaši pleť v létě

Když milujete léto, pravděpodobně se ho už nevíte dočkat. Během horkých letních dní však nezapomeňte na vaši pleť. V letním období dostává hodně zabrat. Zvýšená starostlivost o ní je tedy víc než nutná.

V létě je pokožka kvůli slunci a horkému vzduchu náchylnější k dehydrataci. Především v létě se doporučuje využívat hydratační přípravky, které vás před vysušením pleti ochrání. Neméně důležitým je pravidelný pitný režim, díky kterému bude pokožka hydratovaná i zevnitř. Místo sladkého pijte minerálky a pramenité vody, které okrem hydratace i skvěle osvěží.

Při opalování nezapomeňte na opalovací krémy, které vás ochrání před UV zářením. Pleť na obličeji je citlivější, proto myslete i na opalovací krém na obličej.

S opalováním to ale nepřehánějte. Nejen kvůli rizikům slunečního záření, ale i stárnutí pleti, které přílišné opalování urychluje. Pleť můžete chránit i betakaroténem, který má například mrkev, červená řepa, mango nebo meruňka.

Nepřehánět by jste to neměli ani s líčením. Na zakrytí drobných nedostatků vám postačí i krycí make up na léto s ochranným faktorem, který vám skvěle poslouží během slunečních dní.