Důkladný úklid interiéru nepodceňujte

Důkladný úklid interiéru nepodceňujte

Žádná domácnost se neobjede bez důkladného úklidu celého bytu. Pouze pravidelný úklid zajistí v interiéru čistý a zdravý prostor pro bydlení. Abyste si zajistili neustále čisté a příjemné prostředí a nevynaložili na úklid veškerý svůj volný čas, je zapotřebí si každý větší úklid naplánovat a předem připravit. Pokud vše uděláte důkladně, tak o to méně úsilí budete moci věnovat běžnému úkladu.

Na co se připravit?

Ze všeho nejdříve si připravte seznam. Chystáte se na Vánoční úklid? Tak v tom případě na první místo umístěte umytí oken, důkladné vyčištění kuchyně apod. Vždy je důležité stanovit si priority, uvědomit si, co už se dlouho nedělalo a co by bylo potřeba neodkladně vyčistit nebo vyprat.

Začátek úklidu

Při úklidu doporučujeme nejprve začít s nejméně využívanou místnosti. Úklid těchto místností je nejrychlejší a nejsnadnější než u dennodenně využívaných místností a také zde pořádek vydrží delší dobu. Začneme tedy ložnicí, pracovnou, komorou nebo údržbovou místností. Teprve po úklidu těchto místností začneme s denně využívaným prostorem.

Jak postupovat?

Při úklidu každé místnosti postupuje od shora směrem k podlaze. Zpočátku se tedy zaměřte na úklid poliček, skříní, osvětlení apod. V případě, že byste postupovali opačným způsobem, pak by se Váš úklid prodloužil a hlavně po úklidu podlahy byste si ji znovu zaneřádili prachem z poliček a skříní.

Důkladné umytí oken

Čistá okna jsou ozdobou každého bytu. Pokud se na jejich mytí vrhnete v době, kdy je teplo a svítí slunce, budete mít na oknech šmouhy kvůli rychlému schnutí, proto je ideální dobou Vánoční úklid. Pozor však na příliš mrazivé počasí. Špína při mrazu na oknech drží daleko více než během teplejšího období, proto byste měli s jejich čištěním daleko větší práci. Při mytí oken nezapomeňte ani na parapety a rámy, na které byste se měli zaměřit jako první, nebo na vyprání záclon.

Osvědčení pomocníci pro úklid

Během velkého úklidu byste měli být vybaveni základními pomocníky, kteří Vám práci usnadní a urychlí. Neobejdete se bez vysavače, mopu, prachovky a celou řadou čisticích prostředků. Pro dokonalý úklid jsou skvělé např. Vorwerk vysavače, které díky svým vlastnostem a schopnostem zajistí čisté, zdravé a příjemné prostředí.