Dům versus byt

Dům versus byt

Existuje spousta faktorů, kvůli kterým lidé odsuzují bydlení v bytu a propagují pouze domy. Mezi nejčastější argumenty patří pohodlí, klid a ticho, soukromí a bezpečí. A dlouhou dobu měli hlasy těchto argumentů bezesporu pravdu.

Nejmodernější bytové developerské projekty však rozdíly mezi domem a bytem v těchto oblastech progresivně stírají. Obyvatelé bytů v dnešních novostavbách jsou díky kamerovým systémům a nonstop recepcím v ještě větším bezpečí, než majitelé domů. Díky použitým technologiím a materiálům jsou byty navíc absolutně tiché – již v nich nehrozí, že by obyvatele otravovala hlučná párty, hádka, křik a pláč malých dětí či jiné hlasité ruchy z bytů sousedů.

A pohodlí? I v této oblasti dnešní byty rozhodně nezaostávají. Při správně zvolené velikosti (a moderní novostavby nejsou stavěny jako soubor bytů podle stejného mustru jako kdysi, nabídka velikostí je mnohem barvitější) bude byt dokonce ještě pohodlnější. Oproti domům se majitel bytu v novostavbě dlouhá léta (pokud vůbec kdy) nemusí starat o větší opravy a náročnější správu, centrální topení a teplá voda jsou také bez debat ohromnou výhodou.

Další nespornou výhodou bytů v novostavbách je jejich cena. Touží-li člověk po pohodlném bydlení v centru velkých mest (a Prahy obzvláště), jen těžko sežene volnou parcelu na postavení nového domu. Nákup a renovace staršího přitom vyjde na mnohem větší náklady, než pořízení nového bytu, jehož kvality jsou ovšem srovnatelné.

Mezi nejoblíbenější nové developerské projekty patří Rezidence Vltava, která v prosinci minulého roku získala ocenění Nejlepší realitní projekt v hlasování architektů v soutěži Realitní projekt roku 2014.

Moderní byty této novostavby v centru Prahy – v městské části Karlín, svým obyvatelům slibuje absolutní pohodlí, soukromí a bezpečí. Což jsou vlastnosti, které by měl mít každý dobrý domov.