Horizontální lamelové žaluzie

Horizontální lamelové žaluzie

Jednoduchý, praktický, účinný a zároveň nadčasově elegantní stínící doplněk.
Oblíbený zejména díky efektivní a rychlé regulaci příchozího světla a jeho usměrnění.
Hliníkové horizontální žaluzie jsou vysoce odolné, a skvěle se hodí i do místností se zvýšenou vlhkostí, např. koupelen či kuchyní.
Horizontální žaluzie mají lamely položené vodorovně a stahují se shora dolů. Klasické horizontální žaluzie je možné instalovat před okno, do okna (meziokenní žaluzie), nebo je také je umístit jako prvek v interiéru na strop i na zeď. Zde mohou sloužit k optickému předělení místnosti.
Pro příznivce přírodních materiálů jsou určeny exkluzivní interiérové žaluzie v dřevěném provedení, které při zachování účelnosti oživí interiér a dodají mu jedinečnost a originalitu.
Pro stále rozšířenější plastová okna jsou určeny žaluzie do plastových oken, které jsou vyrobeny na míru okna a díky své chytré konstrukci tvoří s oknem jeden kompaktní nerušivý celek. Jedná se jeden z nejpoužívanějších stínících doplňků pro plastová okna a dřevěná euro okna.
Výhodou interiérových horizontálních žaluzií je jednoduchá regulace světla. Některé rolety do oken sice mohou místnost i zcela zatemnit, ale výhodou systému žaluzií je okamžité stínění nebo naopak přísun venkovního světla, pouze díky naklopení lamel.
Nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci a účinné stínění snesou venkovní žaluzie. Právě díky tomu, že jsou umístěny před oknem, při sklopených lamelách odrážejí velké množství slunečních paprsků a v letních měsících brání nežádoucímu přehřívání interiéru.