Jak na rekonstrukci bytu

Jak na rekonstrukci bytu

Rekonstrukce bytu je v dnešní době docela jednoduchá věc. Dostupná je odborná literatura, ale také kvalitní firmy, které vám rekonstrukci bytu provedou. Můžete si vybrat, zda chcete zrekonstruovat celý byt nebo provedete jen rekonstrukci bytového jádra či koupelny.

Jestliže se pustíte do rekonstrukce bytu sami, nezapomeňte na stavební povolení, které je nutné v případě změn dispozičního uspořádání bytu. V případě, že tyto změny nebudete provádět, pak vám stačí nahlášení rekonstrukce družstvu nebo SVJ. Toto je nejpravděpodobnější při rekonstrukci bytového jádra. Tady většinou nahradíte umakart zdivem a zavedete vodu, odpady a elektřinu. Je samozřejmé, že rekonstrukce koupelny je mnohem rychlejší a cenově méně náročná.

Ale pokud se rozhodnete pro rekonstrukce celého bytu, pak je nejlepší najít firmu, která provádí rekonstrukce bytu na klíč. Firma zajistí všechna potřebná povolení k zahájení rekonstrukce, vypracuje projekt i vizualizaci, aby vaše představa byla ucelená.

Rekonstrukce celého bytu je náročná a z vašeho bytu se stane staveniště. Je nutné mít na dobu rekonstrukce náhradní bydlení. Na našem trhu jsou firmy, které vám náhradní bydlení zajistí a to zcela zdarma.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv rekonstrukci vašeho bytu a budete si ji provádět sami či rekonstrukci zadáte stavební firmě, dobře vybírejte materiály, které budete používat. Nezapomeňte, že taková rekonstrukce se neprovádí každý rok. Nedejte na první dojem nebo nízkou cenu, nemusí se vám to vyplatit. Bohužel se najdou firmy, které nezanesou do kalkulace práce, které vy sami nejste schopni posoudit, zda jsou potřebné a ve výsledku vám je naúčtují jako vícepráce a vaše cena se rázem navýší na cenu, kterou vám vypočítala firma, která do své kalkulace zahrnula všechno tak, jak má být. Tak hodně štěstí.