Jak vyzrát na předvánoční úklid pomocí skladovací techniky?

Jak vyzrát na předvánoční úklid pomocí skladovací techniky?

Narážíte v každodenním životě na problémy s malým úložním prostorem? My vám rádi poradíme, jak chytře a hlavně jednoduše zatočit s nepřehlednými prostory ve vaší domácnosti. Pomocí několika pomocníků získáte přehled o uložených věcech ve sklepě, spíži nebo garáži. Pojďme tedy na to!

Běžky a sjezdovky v regálu po ruce

Nenapadlo vás někdy koupit konzolový regál? Chyba. Právě díky němu jednoduše získáte vhodný prostor pro uložení dlouhého materiálu. Konzolové regály tak chytře poslouží, jako vhodné místo třeba pro běžky, sjezdové lyže nebo snowboardy.

Už se nebudete muset bát, že se vám lyže odřou a upadnou, pokud je opřete do kouta o zeď. Tyto regály můžete poskládat tak, že efektivně vyplníte doslova váš sklep, nebo garáž až ke stopu. Při jejich montáži si snadno můžete vybrat podle vašich požadavků.

Klasika v podobě policových regálů

Skladujete spíše drobnější předměty uložené v nepřehledných, na sobě naskládaných krabicích? Použijte policové regály. Díky této „vychytávce“ získá každá místnost na objemu. Vy sami dle potřeby si rozhodnete, zda využijete jednotlivé řady, nebo si regál sestavíte do komplexního zařízení. Díky pestré paletě příslušenství se stanou policové regály skvělým pomocníkem v boji proti chaosu.

Uskladnění pneumatik

Poslední náš tip zajisté osloví spíše muže. Jedná se o radu týkající se správného skladování pneumatik. Pokud jste doteďka vaše pneumatiky nechávaly jen tak ladem vyskládané v rohu vaší garáže, jistě uvítáte změnu ve formě regálů určených na jejich efektivní skladování. Regály na pneumatiky prodlouží životnost a kvalitu přezouvaných pneumatik.

Díky vhodnému vložení na regál se vyhnete neustálému stěhování kol. Nejlépe vašim pneumatikám uděláte, pokud je po přezutí umyjete mýdlovou vodou, řádně vysušíte, očistíte od možného kamínku. Dále se doporučuje popsat křídou, odkud kola zouváte. Například LZ značí levé zadní kolo. Pokud je uložíte na regál, zajistíte tak, že vaše pneumatiky zůstanou v suchu, chladu a tmavém místě a připravené na další sezónu.

Doufáme, že náš článek vám byl inspirací, jak snadno udělat nadobro pořádek v garáži, půdě, nebo sklepě. Používání regálů se často spojuje pouze s uskladňováním ve velkých skladech, ale jejich výhody oceníte i v domácnosti.