Jednou se vyspíme… Ale ano, Rosty.cz

Jednou se vyspíme… Ale ano, Rosty.cz

O prospěšnosti spánku toho bylo napsáno mnoho. Stejně tak o příčinách nespavosti i o tom, co dělat, aby se nám lépe usínalo. S tím problém nemám. Usnula bych kdykoli a kdekoli. Pořádně jsem se nevyspala už roky. Příčina? Vlastní dítě. Když očekáváte přírůstek do rodiny, je vám jasné, že se nějakou dobu nevyspíte. O to více jsme si chtěli s partnerem kvalitní spánek dopřát. Pořídili jsme nové zdravotní matrace a lamelové rošty, vědomi si důležitosti vydatného spánku pro náš celkový zdravotní stav i psychickou pohodu, tolik důležitou před příchodem potomka. V těhotenství, zvláště pak v jeho pokročilém stádiu, se spát moc nedá. Po narození dítěte se nedá spát vůbec. Mysleli jsme, že jsme na to připraveni. Nebyli. Nespali jsme celý rok.

O to více jsme kvitovali rozhodnutí o nových roštech a matracích. Spánku jsme si začali opravdu vážit a chtěli si ho aspoň v těch omezených chvilkách naplno užít. A těšili se, že si ho brzy budeme užívat více. Asi v roce věku jsme dceru přestěhovali do samostatného pokoje. Chvíli to šlo, ovšem jen do okamžiku, než se naučila z postýlky vylézt. Začala chodit do postele k nám. Dětská postýlka jí byla malá. Měla neklidné spaní a pořád se o ni bouchala. Rozhodli jsme se tedy pořídit jí velké kvalitní lůžko. Pečlivě jsme vybírali samotnou postel, zdravotní matraci i lamelový rošt, vše pro její zdravý vývoj. Zvolili jsme postel s úložným prostorem, aby byla maximálně využita. Zbytečně. Dcera dál noc co noc přichází za námi do ložnice. Celou noc sebou mele, cestuje po posteli, máchá rukama i nohama, mluví ze sna. Zkusili jsme všechno možné i nemožné, aby začala spát u sebe. Dnes jí jsou čtyři roky a ve své posteli ještě nespala. No a my nespíme dál.

Jsme opět rádi, že jsme zvolili kvalitní matrace a rošty do naší postele, vždyť na nich spí (a vyrůstá) i naše dítě. A stále doufáme, že jednou se vyspíme…