Konstrukce a bezpečnost plastových oken

Konstrukce a bezpečnost plastových oken

Firma: PVC OKNA s.r.o. – specialista na plastová okna Ostrava.

Konstrukce plastových oken z hlediska bezpečnosti
Při výběru plastových oken vždy sledujte jejich konstrukci, tedy její bytelnost a použití skutečně kvalitních materiálů, např. tloušťka stěn profilů může mít výrazný vliv nejen na delší životnost, oken, ale i na odolnost proti vloupání. Oceníte to, nejen při dosažení skvělých tepelně-izolačních vlastností, ale také z hlediska bezpečnosti.

Bezpečnostní aspekty plastových oken určují především typ a kvalita použitého kování. Kvalitní kování spolu s bezpečnostními čepy dokáží zajistit plastová okna a dveře před vypáčením jak v zavřeném stavu, tak při vyklopení či mikroventilaci. Bezpečnostní čepy mají na rozdíl od standardních válečkových uzávěrů tvar hříbku a při uzavření tak dokáží odolávat vypáčení ve dvou osách.

Kování plastových oken uzavírá okenní systém po celém jeho obvodě a umožňuje jeho otevírání, zavírání, vyklápění a použití mikroventilace. Díky celoobvodovému kování vyráběnému z kvalitních materiálů dosáhnete dlouhodobé mechanické funkčnosti plastového okna. Moderní systémy celoobvodového kování dokáží při zavírání okna zajistit přizvedávání křídla, čímž zabraňují jeho svěšování. V nabídce se objevují také variabilní způsoby použití bezpečnostních uzavíracích bodů. Větší množství těchto bodů a jejich rozmístění po celém obvodu okenního rámu zajistí vašemu oknu větší bezpečnost před příležitostnými zloději. V základním provedení by každé okno měl obsahovat minimálně jeden bezpečnostní uzamykatelný bod a zejména být připraveno na možnost jejich rozšíření. My jako specialisté na výrobu plastových oken v Ostravě (a mnoha dalších městech), Vám nabízím ty nejkvalitnější možnosti pro pevnou konstrukci a skutečnou bezpečnost plastových oken.

Zajištění plastových oken před zloději a vandaly
Bezpečnostní uzavírací body použité po celém obvodu okna zajistí vyšší odpor proti vypáčení okenního křídla ze samotného rámu. V místě okenní kliky můžete použít další bezpečnostní prvek – ochranu proti odvrtání kliky, či kliky uzamykatelné. Skleněné plochy můžete ochránit před rozbitím za pomoci skel s bezpečnostními fóliemi, které se na sebe mohou vrstvit a tím můžete dosáhnout různé úrovně bezpečnosti.

Nezapomínejte tedy při výběru plastových oken na aktivní i pasivní bezpečnost. Vždy se před nákupem oken a dveří zajímejte o řešení, které dokáže vaši nemovitost dostatečně ochránit před zloději a vandaly.

Vše ostatní se dozvíte na naších pobočkách. Jsme Váš specialista na plastová okna Ostrava, PVC OKNA s.r.o.