Krásná zahrada i okolí domu

Krásná zahrada i okolí domu

Každý kdo má dům nebo bydlí v bytových jednotkách se zahradou, chce mít upravené okolí domu i zahradu. Pokud jste vlastníkem zahrady, jistě ji chcete mít krásnou na pohled i praktickou. Pokud vaše zahrada nemá rovnou plochu, ale je spíše ve svahu, jistě už jste uvažovali nad tím, jak zabránit sesuvům půdy. Toho lze docílit například pomocí svahových systémů. Svahové systémy půdu zpevní, a pokud do nich nasázíte rostliny, budou mít nejen okrasnou funkci, ale také zpevňovací díky kořenům.

Pokud budete mít na zahradě bazén nebo terasu, jistě budete uvažovat o tom, jak je zpříjemnit a zkrášlit. K tomuto účelu vám může pomoci zahradní dlažba. Zahradní dlažba vydrží dlouho netknutá a její údržba není nijak náročná. Na dlažbě můžete mít zahradní i ratanový nábytek a bude vypadat skvěle a designově i jako zpevnění kolem bazénu.

Pokud se rádi na zahradě procházíte, jistě časem vyšlapete cestičky. Cestičky v trávníku nebudou ze začátku vypadat špatně, čase ale trávu ušlapete tak, že to nebude působit hezky na pohled. Pokud vysledujete, kudy cestičky vedou, můžete je vydláždit nebo udělat cestičky ze dřeva. Dřevěné cestičky vypadají krásně, ale nemají tak dlouhou životnost jako cestičky z dlažby. Cestičky z dlažby vypadají krásně, dají se různě kombinovat barevné variace a také dekor povrchů a navíc vydrží opravdu dlouhou dobu.

Jak vaši zahradu zkrášlíte Vy?