Manželská postel – základ rodinného štěstí

Manželská postel – základ rodinného štěstí

V posteli se v mnoha případech odehrává rodinný život. Zejména o víkendu a volných dnech, kdy není kam spěchat. Kromě spánku (což považuji za samozřejmost, pokud rodina funguje a jeden z partnerů nechodí spát na gauč do obýváku…), kdy ráno k rodičům do postele hupsnou běžně i jejich ratolesti, mnoho lidí v posteli i snídá.

Taková víkendová snídaně do postele může být velmi romantická, ať už ji připraví kterýkoli z partnerů. O něco méně romantické, zato k rodinnému štěstí neodmyslitelně patřící, je dovádění dětí, které (nevím proč) automaticky považují postel rodičů za svůj prostor – na hraní, dovádění, skákání, schovávání se apod. Večer se pak z postele báječně kouká na televizi, protože se vám nestane, že usnete zkroucení na gauči u rozkoukaného filmu a vzbudíte se v noci, v horším případě až ráno, celí rozlámaní, unavení a ve velmi špatné náladě.

V posteli prostě trávíme spoustu času. A to jsem ještě nezmínila dny, kdy jsme nemocní nebo se prostě jen rozhodneme pro pyžamový den (i když to je spíš případ těch ještě bezdětných…). Když tedy opomenu zdravotní důvody a zaručení kvalitního spánku, po kterém se probudíme svěží a plni energie do dalšího dne, je kvalitní manželská postel, která vydrží tento nápor a obstojí bez újmy, naprosto nezbytná. Navíc, když už v ní trávíme tolik času, tak se chceme i na něco pěkného dívat.

Výběru postele je proto třeba věnovat zvláštní pozornost, aby naše štěstí bylo dokonalé. Ideální je velká manželská postel, s pěkným designem, pokud možno liniově čistá, aby se nám brzy neokoukala, a s kvalitním čalouněním, které něco vydrží…Čalouněné postele mají navíc tu výhodu, že se o ně malé dítě při dovádění nezraní. A pokud je vaše rodinné štěstí (zatím nebo už) založeno na zcela jiných hodnotách než na čase tráveném s dětmi, pak si můžete dopřát třeba luxusní koženou postel. Zkrátka – manželská postel je základem rodinného štěstí.