Nová zelená úsporám i fotovoltaika jsou ekonomicky výhodné obnovitelné zdroje energie

Nová zelená úsporám i fotovoltaika jsou ekonomicky výhodné obnovitelné zdroje energie

Nevíte, jak úsporněji topit a ohřívat vodu? Hlavně pokud vytápíte objekt tuhými palivy, nebo elektřinou či plynem, nad tímto krokem vaše peněženka zajásá. Populární obnovitelné zdroje jsou příznivé jak s postojem k financím, které za jeden rok našetříte, rozhodně však také proto, že se rozhodnete využívat ekologičtější zdroj energie.

Ukázal se obnovený program Nová zelená úsporám

Pokud evidentně zredukujete ekologickou zátěž, na přestavbu objektu můžete získat finanční dotaci z novátorského programu Státního fondu životního prostředí – Nová zelená úsporám. Mnozí z nás už slyšeli o programu Nová zelená úsporám. V Čechách totiž již funguje nějaký pátek. Jedná se o příspěvky na uspoření energií a na obnovitelné energetické zdroje. Zásluhou programu Nová zelená úsporám se dají pořídit kupříkladu tepelná čerpadla anebo fotovoltaické soustavy. Před zakoupením se ujistěte, zda splňujete potřebné předpoklady pro obdržení příspěvku.

Používejte na maximum energii ze sluníčka

V současnosti se často opakuje slovní obrat solární ohřev vody, s jehož pomocí jistojistě ušetříte finance za energii. Velmi hospodárný se ukazuje komplexní solární souprava ROTEX, který tvoří solární kolektory a akumulační nádrž s vysokou tepelnou účinností. Teplo ze sluneční energie, kterou solární systém dokáže využít až z osmdesáti procent, se skladuje v akumulační nádrži.

Stejně jako na soustavu solárního systému, tak snadno získáte i dotace na pořízení fotovoltaického panelu. V tuzemsku běžná fotovoltaika mění sluneční energii na elekrickou. Dosáhnout zde můžete až na dotaci 100 000 Kč. Panel můžete koupit s jakoukoliv investicí, nyní už závisí vše na vás, a na tom, co si od výkonu panelu slibujete. Rady a dobrý nákup  vám zprostředkují stránky Iqenergy.cz, které jsou provozovány firmou SPOZE, s. r. o.