Nové trendy v nábytku

Nové trendy v nábytku

V každé oboru dochází postupem času k „Re operaci“, tak samo i v oblasti nábytku. Každý výrobce se snaží držet krok s trendy, které se mění jako roční období a chce být lepší než konkurence. Pravdou je, že to co bylo módní v loňském roce, letos není in.

Trend výrazných barev a lesklých ploch sice ještě přetrvává, ale s odklonem od bílé a černé. Nové trendy v nábytku jsou přírodní vzory dřeva v dekorech běžných i exotických druhů.

Sedací soupravy jsou již téměř výhradně z komfortních materiálů, ať je to pravá kůže nebo její imitace jako je koženka, která je taky příjemná a pohodlná. Barevnost sedacích souprav a pohovek, které se vyrábějí převážně rohové, se také pomalu vrací od výrazně barevných k přírodním zemitým barvám jako je kávová, velbloudí, terakota, béžová. I když se někomu mohou zdát tyto barvy velmi nepraktické, údržba těchto materiálu a povrchů je dnes velmi jednoduchá. Jsou vyráběny ze speciálních materiálů, které dnes odolávají i těm nejsilnějším skvrnám.

Ratan, který byl hitem minulého desetiletí je v interiéru lehce na ústupu a nadále je využíván spíše jako materiál pro zahradní nábytek. Pro jeho milovníky jsou však stále v nabídce krásné sety do jídelen ve světlých přírodních barvách a také ložnicový nábytek v neobvyklém tmavém provedení.

Příjemným návratem do dob minulých je nábytek do jídelny v kouzelném nostalgickém stylu, který se vyznačuje bílou barvou a členěnými prosklenými dvířky a stoly. Skleněná deska stolu je sice citlivá na nečistoty, ale snadná na údržbu, nepotřebujete žádný ubrus. Roztomilé komody ve venkovském stylu Vás okamžitě příjemně naladí a vy se budete cítit jako kdysi u babičky na vsi.