Obkládání stěn kamennými obklady

Obkládání stěn kamennými obklady

Nebaví Vás stereotyp omítkových povrchů, které jsou charakteristické svou jednotvárností? Pak byste měli zvážit možnost obložení stěny kamennými obklady, které jsou v současné době velmi oblíbené.

Vlastně se nejedná o kamenné obklady v pravém slova smyslu, ale spíše o betonové a sádrové obklady, které však svou podobou kamenné obklady velmi připomínají. Tyto výrobky se pyšní velmi dobrými technickými vlastnostmi. Pro příklad můžeme zmínit izolační vlastnosti těchto kamenných obkladů.

Co se týká samotné aplikace na stěnu, nutno říci, že není nic snažšího. Pokud se jedná o kamenné obklady do interiéru, pravděpodobně využijete obklady ze sádry, které jsou pro takové použití výrobně předurčeny. Pokud se rozhodnete pro kamenné obklady do exteriéru, pak byste měli využít obklady z betonu, které jsou velice odolné.

Požadavky na stěnu, na kterou se budou obklady aplikovat nejsou nikterak složité. Stěna musí být kvalitně očištěna a musí být nosná.  V neposledním případě by měla být přinejmenším rovná. Kámen na stěnu lepíme z více krabic obkladů najednou, aby nedocházelo k odstínovým odlišnostem. Práce Vám zajisté půjde hezky od ruky.