Palivové dřevo a jeho alternativy

Palivové dřevo a jeho alternativy

Podzim už je v plném proudu. Venku je deštivo, sychravo a zkrátka řečeno vlezlá zima, která se s přicházející zimou vkrádá i do domů. Za chvíli bude čas začít topit. Cena elektřiny a plynu však stoupá a lidé bydlící v domech tak musí řešit, čím letos budou topit. Jenže kromě peněz bychom měli myslet i na naše zdraví, přece se celou zimu nechceme halit do oblak štiplavého kouře. Čím se tedy vyplatí topit?

S blížící se zimou se hodí vyjasnit si, jaké topivo je pro nadcházející období nejvhodnější. Nejšetrnější, nejtradičnější a nejvhodnější variantou je topení dřevem, jehož cena v posledních letech bohužel roste. Jak tedy dřevo co nejlépe využít?

Dřevo má výhřevnost podobnou výhřevnosti hnědého uhlí, jehož spalování však znečišťuje ovzduší. Metr palivového dřeva má výhřevnost jako 200 litrů lehkého topného oleje, popřípadě jako 50 kilogramů koksu.

 Jaké palivové dřevo se vám bude hodit?

U palivového dřeva dáváme přednost tvrdému dřevu, například dubu, buku, jasanu či habru. Tvrdé dřevo vyhřívá v optimální intenzitě a žhavé uhlíky vytrvají dlouho. Naopak jehličnany jsou sice velmi výhřevné, ale hoří až příliš rychle. Problémem jehličnanů je, že vystřelují žhavé uhlíky, které pak zanášejí komín.

Jaká je nabídka?

Nabídka „palivové dřevo Praha a okolí“ je tvořena kusovým dřevem, štípanými kulatinami nebo štípanými poleny různé délky.

Alternativa kusového palivového dřeva

Alternativu ke kusovému dřevu představují dřevěné brikety, které představují mechanicky zhutněný drobný hořlavý materiál. Akce dřevěné brikety vám poskytuje možnost sehnat ekologicky šetrné palivo za skvělé ceny.

Další alternativou jsou dřevěné pelety, které se vyrábějí lisováním dřevěných pilin a hoblin a které vznikají jako vedlejší produkt při zpracování dřeva. Dřevěné pelety představují kvalitní ekologické palivo, které disponuje ideální výhřevností.