Repliky historických oken, dveří a vrat

Repliky historických oken, dveří a vrat

Při výměně oken v historických objektech musí majitelé dbát na zachování původního vzhledu oken. Truhlářství Halamka se postará o výrobu replik oken tak, aby byly splněny všechny požadavky památkového úřadu. Vyrábíme kvalitní dřevěná špaletová okna.

Původního vzhledu je při výměně historických oken dosaženo také kováním, historickými dřevořezbami a ozdobnými prvky. Stará špaletová okna již nevyhovují požadavkům na akustické a tepelně-izolační vlastnosti. Díky replikám získáte moderní dřevěná okna historického vzhledu se všemi výhodami současné technologie výroby.

Historické repliky oken jsou vyžadovány v zámeckých areálech či chráněných budovách, stavební omezení však platí také pro většinu domů v historických centrech, a to i menších městeček. Špaletová okna jako repliky se používají také při obnově zemědělských statků, venkovských usedlostí nebo horských chalup. V kombinaci s izolačním dvojsklem se repliky špaletových oken vyznačují tak dobrými vlastnostmi, že jsou žádané také pro novostavby.

Kvalitu testuje certifikovaná laboratoř

Špaletová okna mohou být vyráběna z dubového, borovicového, smrkového ale i dalšího dřeva. Zručnost truhlářů v kombinaci s chytrými technologickými postupy dává vzniknout pěkným, řemeslně perfektně provedeným výrobkům. Veškeré deklarované vlastnosti testuje laboratoř, která udělila příslušné certifikáty.

Truhlářství Halamka vyrábí nejen dřevěná okna, ale připravuje také historické repliky dveří, vrat či brán. Výsledek zkušenosti truhlářů můžete vidět například na zámku v Českém Krumlově, na hradě Rožumberk, ale i u množství soukromých domů.

Výhody replik dřevěných oken

  • skvělé tepelně-izolační vlastnosti
  • výborná akustická izolace
  • celoobvodové kování
  • díky moderním nátěrům se nemusí pravidelně natírat
  • dlouhá životnost