Ridery Husqvarna a sekání jde snadno

Ridery Husqvarna a sekání jde snadno

Máte velkou zahradu a tráva roste a roste a vám připadá, že neděláte nic jiného, než ji sekáte? Pak je na čase začít přemýšlet o tom jakým pomocníkem jsou v této situaci ridery.

Ridery a jejich výhody

Majitelům velkých zahrad či rozlehlých pozemků klasická sekačka na trávu prostě nestačí a stačit ani nemůže. Posekat velké plochy není ani snadné a ani zábavné. Proto je pochopitelné, že hledáme východiska jak si práci ulehčit. Ridery dokážou velkou plochu posekat mnohem rychleji a pro vás pohodlněji. Moderní ridery navíc mají další funkce nebo příslušenství, které vám ulehčí čas a další starosti. S ridery je možné dobře manévrovat a díky žacímu ústrojí umístěném vpředu je možné dobře sekat i v okolí různých překážek jako jsou stromy, keře, záhonky a podobně. Díky otevřenému prostoru kolem místa řidiče, je z rideru dobrý výhled. Dnes je samozřejmě na trhu mnoho značek i samotných druhů riderů, nemusí být proto vždy snadné vybrat ten pravý rider.

Ridery Husqvarna

Husqvarna nabízí ridery s kloubovým řízením, díky němuž je ovládání rideru velmi jednoduché a vykonaná práce precizní. Tento systém řízení je unikátní. Zajišťuje naprostou stabilitu i při plném otočení kol. Práce s ridery Husqvarna je efektivní, rychlá a snadná. Ridery mají kromě kloubového řízení ještě hydrostatickou převodovku. Systém Combi umožňuje dva typy sečení. Jedním je zadní výhoz, který například oproti postrannímu výhozu zajišťuje lepší manévrovatelnost. Hodí se pro vyšší, divoké a hrubé typy trav. Druhá metoda BioClip neboli mulčování je ideální na udržované trávníky. Posekaná tráva na malé kousky se totiž vrací zpátky na trávník a působí jako hnojivo. Výživa se tedy nikam neztratí. Systém BioClip je nejpřirozenějším způsobem sečení trávy. Na svažité plochy či kluzké plochy se doporučuje pořídit rider s náhonem na všechny čtyři kola (AWD). Vhodný je také pokud se rider využívá celoročně.

Výběr konkrétního rideru

S výběrem rideru si klidně dejte na čas. Jelikož to není levná záležitost, zvlášť pokud se rozhodnete pro kvalitní rider od kvalitního výrobce, což je také ovšem dobré rozhodnutí. Nekvalitní ridery nemusí splnit vaše očekávání. Vybírejte podle typu rideru a rozmyslete si na co všechno ho chcete použít, jak často a na jak velkou plochu. To jsou základní atributy, kterými byste se měli při výběru řídit. Zjistěte si také dostupné příslušenství a případný servis či náhradní díly. Pokud vás zaujaly ridery Husqvarna, podívejte se na www.krapacek.cz/ridery-c-82.html, kde najdete dostupné modely riderů i veškeré příslušenství. Je to autorizovaný prodejce a servis. Neváhejte se na ně obrátit s jakýmkoli dotazem.