Solární systémy

Solární systémy

Děsíte se každý rok složenky za energie? Nachytali jste se, že přemýšlíte, zda si raději neobléci další vrstvu oblečením, než si přitopit? Buďte moderní a objevte nové trendy v energetice. Myslete ekonomicky a ekologicky.

Právě tato oblast se v současné době velmi rychle vyvíjí.  Topit celou zimu jen pevnými palivy ve starém kotly? Zbytečné. Na českém trhu se objevují firmy, které Vám poradí, ale hlavně zajistí úspory energii skrze moderní energetické řešení. Nabídky na trhu jsou široké, stačí si jen vhodně vybrat.

Solární systémy

Odlehčit Vašim účtům za elektřinu můžete skrze solární systémy, tepelná čerpadla, krbová kamna, nebo instalací fotovoltaické elektrárny. Vaše každoroční náklady snížíte výměnou stávajícího kotle za efektivní peletkový, který spaluje například dřevěné lisované hobliny tzv. pelety. Tento kotel je tedy alternativou ke kotlům, které spalují výhradně fosilní paliva. Díky tomu, že spaluje dřevěný odpad, je cena pelet nižší, než ostatních paliv (černého, hnědého uhlí). Pelety jsou tedy ekonomické a ekologické.

Plynový kondenzační kotel

Další možností, jak vyzrát na snížení nákladů na vytápění, je kotel na plyn. Jedna z mnoha výhod tohoto typu kotle je bezesporu efektivnost výtopu bytové prostoru. Parametry kotlů jsou nastaveny tak, aby emise byly co nejnižší. Jsou tudíž šetrné k životnímu prostředí díky tzv. nízko emisním hořákům. Jsou snadné na obsluhu díky elektronické řídící jednotce.  Plynové kotle jsou také vhodné bezesporu na úsporný ohřev vody.

Solární panely na ohřev vody

Pokud přemýšlíte nad úsporou energie vynaložené na samotný ohřev vody, je dobré se poohlédnout po „vychytávce“ jménem solární panely na ohřev vody. Sluneční energie, která ve velkém množství a neustále dopadá na Zem, je využita na ohřev vody. Při neustále tendenci zdražování energii, je investice do alternativy dobrým krokem, kterého nebudete litovat. Platí zde heslo: Čím dříve si solární panel pořídíte, tím více ušetříte.

Díky dobré lokalizaci České republiky je využití solárních panelů možné celoročně. Pokud tedy plánujete využít službu panelů po celý rok, poohlédněte se po panelech se selektivní vrstvou, vakuové atd. Selektivní vrstva snižuje tepelnou ztrátu v období zimy, kdy se venkovní teplota dostává pod bod mrazu.

Pokud nevíte jaký druh úspory, je pro vás ten vhodný, můžete využít na internetu aplikace pro výpočet úspory. Pokud stále nejste rozhodnuti, zda pro váš rodinný dům, kancelář, nebo hotel použít solární systém, či plynový kotel – neváhejte se obrátit na odborníka.