Tepelná čerpadla nyní s dotací až 127 tisíc

Tepelná čerpadla nyní s dotací až 127 tisíc

Jedním z nejdůležitějších kritérií kvalitního bydlení je správná volba topení. Požadavky, které na něj klademe, nejsou nikterak malé. Musí být nízkonákladové, bezúdržbové a jeho pořizovací náklady by neměly být příliš vysoké. Díky dotacím je tato možnost nyní reálná. Kotlíková dotace a třetí vlna Nové zelené úsporám umožňuje vyměnit staré nevyhovující topení za nové.

Kotlíkovou dotaci využijete, pokud chcete vyměnit starý kotel na tuhá paliva za tepelné čerpadlo nebo jiný zdroj tepla, který je více ekologický. Tato dotace pokryje až 85% investičních nákladů, lze di nich zahrnout i odstranění starého kotle a zpracování dokumentace. Lze započítat i drobná opatření, která vedou ke snížení tepelných ztrát objektu, jestliže objekt nespadá do třídy C. Hlavním nákladem ovšem zůstává pořízení tepelného čerpadla včetně příslušenství a jeho instalace do topného systému. Dotaci vyhlašují jednotlivé kraje a podmínky se v každém kraji mírně liší.

Dotace Nová zelená úsporám je vhodná pro výměnu elektrokotle za tepelné čerpadlo. V nové vlně není důležitý datum kolaudace objektu.

Jak zvolit dodavatele nového topení?

Doporučujeme zvolit takovou firmu, která dodává cenově výhodné výrobky, na které jsou pozitivní ohlasy od uživatelů.

Ryze česká firma Revel se stará více než 20 let o tepelnou pohodu pro váš domov, působí na trhu již od roku 1994. Vedle levných a kvalitních tepelných čerpadel vzduch-voda vyrábí a dodává komplexní řešení pro topení a sanitu, podlahové topení a chlazení, instalační systém Pex s nadstandardní zárukou 25 let, úsporná řešení pro ohřev teplé vody a radiátory a fan-coily.