Tepelné čerpadlo – tepelný zdroj budoucnosti

Tepelné čerpadlo – tepelný zdroj budoucnosti

Budoucnost ve vytápění a ohřevu teplé vody představují pro své nesporné výhody tepelná čerpadla. Jeho využitím získáte několika násobně efektivnější tepelný zdroj, než jsou konvenční tepelné zdroje. Stanete se méně závislými na dodavatelích energií.
Srovnáme-li efektivitu klasického kotle, kdy vždy za jednu odebranou kWh získáme méně jak 1 kWh tepla a tepelného čerpadla, kdy za jednu odebranou kWh energie získáme až 5 kWh tepla.
Navíc výhodná sazba tepelného čerpadla D56 (22 hodin nízký tarif) na spotřebovanou elektrickou energii v celé domácnosti řadí tepelná čerpadla na první místo v úspoře nákladů. V okolních státech využívají tohoto výhodného způsobu topení již několik desítek let. Vytápění tepelnými čerpadly získává stále větší oblibu i v České republice. Svědčí o tom stoupající počet instalací tepelných čerpadel, především tepelných čerpadel vzduch voda. K tomuto faktu u nás značnou měrou přispěl nástup špičkové technologie spirálových kompresorů „SCROLL“, nových druhů chladiv a pro tepelná čerpadla vzduch voda velice příznivé klimatické podmínky České republiky.
Vysoký uživatelský komfort, nízké provozní náklady a šetrnost k životnímu prostředí – to jsou hlavní důvody proč se rozhodnout pro tepelné čerpadlo. Nezbývá než zvolit, jaký systém tepelného čerpadla bude ten nejlepší. Samozřejmě, každý má své výhody i nevýhody a při výběru tepelného čerpadla záleží na konkrétní představě i technických podmínkách domu a pozemku.