Tipy na výběr motorové pily

Tipy na výběr motorové pily

Nevíte si rady s výběrem motorové pily? Období řezání stromů se pomalu, ale jistě blíží. Podívejte se s námi na motorové pily a vyberte pro vás tu ideální.

Pár rad na začátek

Ještě než si začnete prohlížet jednotlivé modely, udělejte si jasno v tom, co by nová pila měla zvládnout. Ujasníte si tak základní vlastnosti motorové pily, podle kterých se můžete snadněji orientovat. Prvním a nejdůležitějším aspektem je účel. Existují pily profesionální, spotřebitelské motorové pily, všestranné pily a pily pro arboristy. Profesionální pily mají vysoký výkon a jsou robustnější a přizpůsobené každodenní rychlé práci i v těžkých podmínkách. Jsou lépe ergonomicky tvarované, aby celodenní práce s nimi nebyla únavná. Spotřebitelské motorové pily jsou vhodné pro obstarání řezačských prací na zahradách a kolem domu, kde se pila používá spíše rekreačně. Pily pro arboristy jsou speciální pily pro péči o stromy.

Zúžit výběr pomohou i další aspekty. Položte si následující otázky. Jak často budu pilu používat? Každodenní používání motorové pily jistě vyžaduje lepší a výkonnější model než když se pila vytáhne několikrát za rok k údržbě zahrádky. Jaké mám s motorovou pilou zkušenosti? Vaše zručnost by měla být také jedním z aspektů. Vybírejte pilu, kterou jste schopni zvládnout a se kterou se vám bude pracovat pohodlně. Příliš velká a těžká motorová pila nemusí být to pravé. V neposlední řadě se také zeptejte, kolik do nové motorové pily chcete investovat.

Motorové pily od autorizovaného prodejce

Ujistěte se, že pila, kterou jste si vybrali je od autorizovaného prodejce nabízejícího i další služby a odborný servis. Jistě vám poradí i se samotným výběrem motorové pily a doporučí vhodné ochranné příslušenství, které by mělo být při používání motorové pily povinností. U autorizovaného prodejce máte navíc jistotu, že zboží, které jste si vybrali a zaplatili je opravdu to, co jste chtěli.

Aby vám motorová pila sloužila dlouho a bez problémů, je třeba, aby i vy jste se o ni starali, jak se patří. Motorové pily se musí pravidelně čistit a kontrolovat. Ostré ostří zvyšuje výkon pily. A pamatujte, že se pila musí skladovat v suchém prostředí.

Vyberte si motorové pily

Vybrat si snadno můžete například na http://www.krapacek.cz/motorova-pila-c-100.html, kde najdete motorové pily značky Husqvarna. Jsou autorizovaným prodejcem a nabídka je vskutku veliká.