Trh práce a realit v kraji Zlínském

Trh práce a realit v kraji Zlínském

Najít na Zlínsku objekty a pozemky k ubytování a práci není snadné, přesto je to možné. Reality ve městě Zlín jsou skvělá investiční příležitost na podnikání a též na bydlení.

„Hanácké Athény“ je další označení města Kroměříž již po dvě století. Koncentrovalo se zde mnoho vzdělávacích zařízení historických památek, umělců a jejich děl a kulturního dění. Tentýž význam přetrval dodnes, kdy zde stojí památka zapsaná na seznamu chráněných památek UNESCO. Místní a také turisté v zimním období jezdívají na trasy pro lyže a běžky v Hostýnských kopcích a Chřibech. V letním období jsou navštěvovanější památky. Město obklopuje klid a čistá příroda. Reality v Kroměříži jsou k nalezení v různých plochách a variantách členění. Např. byty jsou k prodeji či pronájmu od dispozice 1 1 (garsonka) až po čtyřpokojové s kuchyní. Jiné nemovitosti na ubytování jsou např. rodinné domky a chaty. Objekty určené pro rozvoj podnikatelských aktivit jsou například výrobní areály, rekreační areály, kanceláře a tak podobně. Na osobní i pracovní použití lze pořídit pozemky (stavební a zemědělské).

Místní lidé jsou známí svou přátelskou náturou. Pracovní příležitosti se vyskytují v mnoha oborech. Nabídky práce ve městě Kroměříž se týkají průmyslové výroby, zemědělské výroby a též terciárního sektoru.

Centry výroby mnoha oborů jsou především města, tudíž je dojíždění ze vsí celkem běžné. Ve vsích je časté zemědělství a lesnictví, pracovní místo v nich přesto má jen málo obyvatel. Kraj je chudý na suroviny k těžbě, těží se tu kupříkladu cihlářské hlíny a štěrkopísek. V průmyslových oborech hraje hlavní roli strojírenský průmysl, průmysl zpracování dřeva, potravinářství a zpracovatelský průmysl. V dostupné vzdálenosti jsou lázně v Ostrožské Nové Vsi. Turismus se mnohdy soustředí na architektonické památky (kupříkladu zámek Buchlovice).