Typový projekt rodinného domu vs. návrh domu na míru

Typový projekt rodinného domu vs. návrh domu na míru

Pokud se chystáte začít stavět rodinný dům, tak stojíte před zásadní otázkou, zda si nechat vytvořit od architektonické nebo projekční kanceláře vlastní projektový návrh rodinného domu nebo zda využít některý z široké nabídky typových projektů. Nic není černé ani bílé a tak ani otázka, kterou si pokládáte při rozhodování o volbě projektu, nemá zcela jednoznačnou odpověď. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých řešení.

Typový projekt rodinného domu

Mezi největší výhody typového projektu patří nižší cena projektů, rychlá dostupnost a optimalizace nákladů na stavbu. Vyberete si projekt z nabídky, architekt či projektant do projektu zanese vaše připomínky a pak už zbývá jenom obstarat potřebná povolení a firma se může pustit do výstavby. Projekty bývají obvykle velice kvalitně zpracované a odladěné a do projektu jsou zanesené zkušenosti z předchozích staveb typového rodinného domu.

Projekty rodinných domů na míru

Hlavní výhodou projektů rodinných domů na míru je vysoká míra individuality řešení. Projektant zpracuje projekt přesně podle přání klienta. Nevýhodou je delší doba potřebná ke zpracování a vyšší náklady. Každá stavba je vlastně prototypem. Proto je více pravděpodobný výskyt chyb, než u typových projektů.

Jednou z předním architektonických kanceláří, která poskytuje rodinné domy na míru, je architektonická kancelář a konstrukční společnost pro výstavbu rodinných domů na míru SKY VISION. Kancelář má ve svém portfoliu řadu kvalitně zpracovaných typových projektů, ze kterých si vybere i nejnáročnější investor. Společnost poskytuje komplexní služby od poskytnutí projektové dokumentace a přizpůsobení požadavkům investora až po samotnou výstavbu. Součástí služeb je i vyřízení stavebního povolení a komunikace z úřady. Výhodou koupě domu na klíč z dílny SKY VISION je komplexnost služeb. Firma se postará o jednotlivé aspekty projektu a stavby a investor má bydlení téměř bez starostí. Firma využívá při stavbě mnohokrát osvědčené postupy a dodává stavby ve vysoké kvalitě. Kromě toho nabízí firma jako doplňkovou službu interiérového a zahradního architekta. Samozřejmostí je přizpůsobení každého projektu individualitě klienta.