V hlavní roli postel

V hlavní roli postel

Postel má pro nás v každé fázi života jiný význam. Máme s ní spojené jiné představy, liší se naše požadavky na její provedení a kvalitu, různý je vliv, který má prostřednictvím spánku na naše tělo a mysl. U miminek dbáme především na bezpečnost dětské postýlky. Aby se v ní dítě neporanilo, nevypadlo, nezadusilo se. Případně aby s ním chvíli rostla (odnímatelný bok).

V další fázi kladou rodiče důraz na zdravý vývoj v době růstu. Při výběru proto dbají na na kvalitní rošt a matraci. Postel musí také něco vydržet, mnohdy dětem slouží i jako trampolína… Oblíbené jsou postele s úložným prostorem a rozkládací postele. S dětmi není nikdy dost místa. Na trhu jsou dnes už i různé vychytávky, jak propojit postel s prostorem na hraní, skluzavkou nebo skrýší. U malých dětí jsou velmi oblíbené.

Když dítě dospívá, vyžaduje prostor a většinou i větší postel. Na prahu dospělosti jsou důležité dva aspekty – design a sex. Mladí lidé zahajují sexuální život a zařizují si první bydlení. Kvalitní rošty a matrace, jakož i vzhled postele hrají důležitou roli. V případě skromnějších podmínek na začátku samostatného života volí často rozkládací postel.

S postupem času, jak člověk stárne, roste význam zdraví a spánku. Kvalitní rošt a zdravotní matrace se stávají nezbytnými. Přichází na řadu ortopedický polštář a další pomůcky. Kvalita spánku je rozhodující. Zatímco v mládí mohl člověk probdít i několik nocí a vyspal se kdykoli a kdekoli, v chatce, ve stanu i pod širákem, s přibývajícím věkem je pro mnoho lidí čím dál těžší a vzácnější dobře se vyspat. Starší lidé si dobrého spánku váží, proto jsou ochotni do něj více investovat. Přicházejí na řadu polohovací a motorové rošty.

Postel hraje dokonce roli i při výběru dovolené („Do toho hotelu už nepojedu, byla jsem každé ráno úplně rozlámaná…“). Jak je vidět, ať už se nacházíme v jakékoli fázi životního cyklu, kvalitní rošty do postele a matrace jsou vždy na prvním místě.