Začátek topné sezony

Začátek topné sezony

Léto je dávno za námi a my již musíme trička vyměnit za teplé bundy a svetry. S podzimem přichází také starosti v podobě vytápění našich příbytků. Pokud topíte plynem, uhlí nebo elektrikou tak jste bez starostí. Ti co topí dřevem, mají naopak starostí až nad hlavu. Každý rok ta samá písnička. Navézt dřevo, nařezat, naštípat ho a složit do řad někam pod střechu aby nenavlhlo. Pokud dřevo řežete po „staru“ pilkou, ztrácíte až moc drahocenného času. Poradíme Vám jak si čas ušetřit za pomoci motorových pil.

Motorové pily

Motorové pily lze rozdělit do tří kategorií a to: benzínové, elektrické a akumulátorové. Elektrické pily uplatníte při drobných pracích na stavbě, zahradě nebo v dílně. Výhodami těchto motorových pily jsou především jejich nenáročná údržba a tichý chod. Naopak motorové pily poháněné benzinem oceníte zejména při práci v náročných podmínkách a také všude, kde není zdroj elektrické energie. Chybět by neměly ve výbavě náročnějších uživatelů ani profesionálů.

Kotoučové pily

Kotoučové jinak zvané okružní pily jsou vhodné pro zpracování velkých objemů dřeva. Provádí šikmé řezy. Jejich výhodou je nízká hlučnost a vibrace. Většinou se na pily dá připojit odsávání, které napomáhá udržet čisté pracovní prostředí.

Pokud ovšem jste zastáncem tvrdé práce, mozolů a potu je pro Vás ideální pořídit si například sekery od značky Fiskars, které se vyznačují svojí kvalitou zpracování. Neobejdete se bez klínů, kalačů a štípacích seker. Je pouze na Vás jestli se chcete dřít se sekyrou a klíny nebo si užívat práci s pilou.