Zastřešení bazénů Alupol

Zastřešení bazénů Alupol

Dalo by se říct, že mít svůj vlastní zahradní bazén je v dnešní době něco jako módní trend. Většina domácností, které žijí v rodinném domě a mají zahradu si pořídí také svůj vlastní bazén. Tyto zahradní bazény pak často slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale také k zábavě či rekreačnímu plavání. Existují nejrůznější druhy zahradních bazénů, nejjednodušší je však rozdělení do dvou základních skupin, kterými jsou jednak bazény nadzemní a jednak bazény zapuštěné. Zastřešit lze sice oba zmiňované typy bazénů, nicméně v případě těch nadzemních to není úplně běžné. Důvodem je totiž značná problematičnost.

Zastřešení bazénů má několik výhod

Zastřešení zahradního bazénu mábazén, zastřešení jednu nespornou výhodu – umožňuje koupání nejen když je venku ošklivé počasí, ale i za zhoršených klimatických podmínek (tedy i když je venku nižší teplota). Díky tomu prodlouží zastřešení bazénu koupací sezónu i o několik měsíců. Když porovnáme zastřešený bazén s bazénem bez zastřešení má ten zastřešený zcela jednoznačně i vyšší teplotu vody. To je dáno především vlivem sluneční energie a skleníkového efektu, díky němuž se voda v zastřešeném bazénu rychleji ohřeje. Zastřešení bazénu je také bezpečnostním prvkem – zabraňuje totiž nechtěnému pádu do otevřené hladiny. Chrání tak zejména děti a zvířecí mazlíčky. Navíc ochraňuje i samotný bazén a to před nejrůznějšími nečistotami. Tím ušetří nejen čas, ale i peníze, které byste jinak musely investovat do čištění vody, potažmo celého bazénu.

Alupol

Pokud se rozhodnete zastřešit svůj bazén je potřeba věnovat maximální pozornost především výběru kvalitního dodavatele. Jedním z nich je například firma Alupol, která na svém webu nabízí nejen nejrůznější druhy zastřešení, ale také kalkulaci ceny. Firma dodává bazénová zastřešení nejen po celé České republice, ale také do Rakouska, Německa a dalších zemí Evropské unie. Nejprodávanějším typem je tzv. zastřešení Practic, které je nesmírně variabilní a rovněž dobře cenově dostupné. Konstrukce Practic je vhodná mimo jiné také pro použití v horských oblastech.