Zazimování a údržba zahrádek

Zazimování a údržba zahrádek

Každá zahrádka hraje na jaře všemi barvami jako symfonie. Jaro je bohužel již dávno za námi. Pomalu se již budeme muset připravovat na sklizeň ovoce, zeleniny a následně začít pomalu se zazimováním. Právě teď nastává ta nejvhodnější doba na pořízení nových strojů na údržbu zahrad a jejich přípravu na zimu. Většina výrobců po létě připravuje slevové akce pro své zákazníky. Slevy se dotknou většiny jejich sortimentu. Pro zákazníky je pak velice výhodné si na toto období počkat a nakoupit pak až o 50% levněji!

Provzdušňovače trávníků

Základem každé zahrádky je trávník. Ideální čas na přípravu trávníku na zimu nastává koncem října. Trávník je dobré zkrátit na 4-5 cm od země a posbírat všechny popadané větvičky či trávu, kterou sekačka nesebere. Dalším krokem k perfektnímu trávníku je použití různých provzdušňovačů. Provzdušňovače jsou většinou lehké, skladné a vyrobené z kvalitních materiálů. Po provzdušnění trávníku je vhodné trávníku dopřát trochu hnojiva s vyšším obsahem draslíku kvůli větší mrazuvzdornosti.

Ruční nářadí pro zazimování ale i normální údržbu

Z ovocných stromů je vhodné sesbírat všechny plody, zastřihnout suché větve a stromy ochránit proti škůdcům, kteří by mohli narušit kůru, obalem z umělohmotné fólie. Dalším krokem ke kompletnímu zazimování zahrady je odstranění plevelu ze všech záhonů za pomoci hrabiček. Následně by se všechny záhony měli před zimou zrýt. Optimální čas pro zrytí záhonů nastává začátkem listopadu.  K tomu Vám poslouží rýčeči lopaty.

Fiskars

Na trhu se pohybuje mnoho výrobců. Z vlastní zkušenosti Vám můžeme doporučit finskou značku Fiskars, která nabízí nejen nářadí na údržbu zahrady, ale třeba i pomocníky do domácnosti. Kvalitní značka Fiskars se na světovém trhu pohybuje již přes 300 let. Za tu dobu získala bohaté zkušenosti s vývojem, výrobou a distribucí zahradních přístrojů, nástrojů a příslušenství.