Binární opce: konečně opravdu dobrý přivýdělek?

Binární opce: konečně opravdu dobrý přivýdělek?

Jste jedním z lidí, kteří neustále hledají na internetu nějaký výdělek, ale nakonec vždy najdete jen odkazy na nějaké nefunkční klikačky? Pokud ano a chtěli byste tohle změnit, tak mám pro vás velmi dobrou možnost. V dnešním článku vám povím něco o obchodování binárních opcí. Jedná se o online obchodování, které lze provozovat z pohodlí vašeho domova, třeba právě u počítače u kterého ted sedíte (anebo třeba i na nějakém chytrém zařízení). Pojdme si ted povědět co to vlastně ty binární opce jsou a kde je například můžete obchodovat.

Co jsou to binární opce

Binární opce jsou nástrojem na burze u kterého odhadujete, jestli si určitá podkladová lépe povedou lépe, anebo hůře oproti době, kdy jste do obchodu vstoupili. Abyste pochopili krásu binárního obchodování, tak se prvně pujdeme podívat, jak ostatní typy obchodování většinou fungují.
Ve většině forem investování musí investor koupit aktivum za nějakou tržní cenu. Poté, když se tato cena aktiva zvýší a on ho prodá, tak vydělá. V opačném případě, kdy jeho cena klesne ovšem prodělá.

Tento typ investice požaduje po investorovi, aby se neustále obával, kdy aktivum prodat za nejlepší možnou tržní cenu. Pokud by třeba v některých situacích moc dlouho čekal, že se cena aktiva opět vyhoupne nahoru, tak může ztratit neskutečné částky. V tom jsou ale binární opce mnohem jednoduší.

U binárních opcích obchodujeme na trhu a ne v něm jako u ostatních obchodních metod, nejsme tedy vystaveni tak velkému množství psychického stresu, protože nepředvídáme cenu aktiva po celou jeho dobu.

Definice binárního obchodování

A jak je to možné, že ji neustále nepředvídáme? No protože jednoduše je na vás pouze, abyste předpověděli, jestli cena půjde nahoru, anebo dolů. To o kolik vás vůbec nezajímá, tím se jednoduše nemusíte vůbec zaobírat. Máte tedy pouze možnost volit jen to, že cena půjde nahoru, anebo dolů, žádnou jinou možnost jednoduše nemáte, protože ji ani nepotřebujete.

V případě volby, že cena půjde nahoru kupujete „call opci“. V opačném případě, kdy volíte směr dolů, tak prodáváte „put opci“.
Zvolení aktiva, které budete chtít obchodovat je prvním krokem k vytvoření vašeho obchodu. Pokud například se zajímáte o cenu zlata, tak můžete zvolit, že chcete obchodovat zlato. Samozřejmě pokud budete obchodovat aktivum o kterém víte nejvíce, tak máte větší šanci na to, že předpovíte správně směr dalšího vývoje ceny.

Jaké aktiva můžete obchodovat pomocí binárních opcí?

Každý broker nabízí různé podkladová aktiva, dám vám zde ukázku několika aktiva, které nabízí binární broker eXbino.
• Indexy – Nasdaq, Dow Jones, FTSE, Nikkei a mnoho dalších
• Forex – Kombinace hlavních světových měn jako EUR, USD, GBP , JPY a AUD spolu s několika dalšíma.
• Komodity – zlato, stříbro, kávu, ropu, obilí a další
• Akcie: Desítky akcií nejznámějších světových firem jako – Facebook, Microsoft, Google, Deutsche Bank, Coca Cola Komodity