Investiční zlato a jeho tajemství

Investiční zlato a jeho tajemství

Inkové zlatu říkali pot slunce a vyprávěli o něm všelijaké příběhy a historky. Egypťané ve zlatě pohřbívali své Faraony, protože v něm cítili boží dech. Římané říkali o zlatě svaly války. Zlato má v sobě něco, co je zakořeněno v našem společném podvědomí. Po celém světě žádné jiné slovo v sobě neskrývá tolik bohatství, zajímavosti a moci. Investiční zlato přetrvá věčnost, zatímco papírové bankovky se snadno opotřebují a časem úplně zničí. Investiční zlato září ve světě velkých peněz, je to největší obchod s komoditami na planetě, jeho manipulací na trhu se denně vydělávají miliardy dolarů. Všechno nalezené zlato by se dalo slít do krychle o hraně necelých 22 metrů, dokonce i úplně roztavené zlato by klidně naplnilo 3 olympijské plavecké bazény.

Rusko, Indie a Čína kupují zlato ve velmi velkém množství. Například západní národy by byly raději, kdyby investiční zlato zůstalo pouze a jen v muzeích. Říká se, že je jen jedno zlaté pravidlo a to zní: Ti kdo mají zlato, ti vládnou světu. Každou chvíli jsou ve velkých nebo obrovských finančních centrech, jako je například New York nebo Londýn, obchodovány miliardy dolarů v kovech. Investiční zlato a stříbro jsou obchodovány pomocí zaběhlých znamení, kdy jedno jediné kliknutí nebo zamávaní rukou, může změnit stovky milionů dolarů v úspěšný zisk anebo také v nenahraditelnou ztrátu.

Pokud je manipulováno s komoditou jako je investiční zlato nebo stříbro nebo například i s ropou, či s čímkoliv jiným, tak to má reálný dopad na zbytek celého světa. I zlaté doly jsou náchylné na manipulaci trhu. Vyprodukovat jednu unci zlata stojí v průměru 38 hodin, 5 300 litrů vody a litry kyanidu. V jižní Africe se v dolech hlubších než 2 km a při teplotách kolem 55 °C dře nad 400 000 lidí. Z mnohé části to bývají černoši. Historie zlata stojí na krvi těch, kdo ji dobývají. Temná moc mocného investičního zlata byla po staletí využívána k financování všeho od válek po masové vyvražďování. Může se vlastně říct, že zlato je takzvaným základem národní suverenity. Investiční zlato a stříbro vždy přitahovalo a přitahují lidstvo. Už od začátku civilizace byli schopni lidé pro investiční zlato udělat cokoliv. Investiční zlato je proslavené pro svou stálost, může ležet několik staletí na dně oceánu a když ho pak vyzvednete, stále se třpytí a jsou vidět  patrné detaily. Investiční zlato je perfektně zachovalé a na světě velice vzácné.