Nejčastější hrozby spojené s binárními opcemi

Nejčastější hrozby spojené s binárními opcemi

Bezpečnost při obchodování s binárními opcemi by měla být na prvním místě. Díky regulacím bezpečnostních institucí a zodpovědnějšímu přístupu obchodníků jsou nuceni problémoví brokeři své pochybné praktiky opustit.

Ačkoli podvody s binárními opcemi ze stran brokerů výrazně ubývají, setkáváme se stále častěji s pofiderními marketingovými kampaněmi. Jedná se o internetové stránky, které se snaží přesvědčit začátečníky bez zkušeností k bezhlavému obchodování s opcemi. Argumentují jednoduchostí a vysokou výnosností při použití doporučované strategie či obchodního programu.

Tyto webové stránky jsou si velmi podobné a používají stejnou formu, mnohdy i fotografie a text. V drtivé většině jsou psány z pohledu zbohatlíka, který pomocí jednoduché strategie (které vám mimochodem nezaručí potřebnou úspěšnost) vydělal přes binární opce neskutečné peníze. Aktuální je například stránka obchodníka jménem Tomas Vlas. Že se vždy jedná o fiktivní postavu snad netřeba zdůrazňovat.

Častý jev jsou také falešné automatické obchodní systémy (programy, které na základě vhodného algoritmu obchodují za investora). Programy sice fungují, ale generované signály k obchodování jsou z dlouhodobého hlediska ztrátové. Silné kritice musí kupříkladu čelit nedůvěryhodný obchodní program OptioNavigator.

Autoři takových webů spolupracují s brokery, kteří často těží z nezkušenosti nových klientů. Tyto důmyslné způsoby zkrátka nechají investory, aby se o své peníze připravili sami.