Nejčastější problémy podnikatelů

Nejčastější problémy podnikatelů

Práce u zaměstnavatele vás nenaplňovala, proto jste se rozhodli podnikat. Sen mnoha lidí, ale jeho realizace je už těžší. Těmto problémům se jako podnikatel určitě nevyhnete.

  1. Nedostatek pracovní síly

Na začátku si vystačíte i sám, ale jak vám byznys poroste, zvýši se i množství práce. Budete se muset poohlédnout po další pracovní síle. Najít kvalitního zaměstnance není tak jednoduché. Někdy najít toho pravého trvá i několik měsíců, možná i více.

  1. Cash flow

Prodeje vám jdou, vaše firma vykazuje zisk. Ideální představa. Ale problém nastává, pokud narazíte na neplatiče, díky kterým se dostanete do problémů s cash-flowem. Pokud je to možné, zajistěte si nějakou rezervu, která by v případě problémů mohla vykrýt tento problém na nějaký čas. V nejhorším případě si budete muset vzít půjčku.

  1. Problémový klient

Ve svém oboru můžete být jednička. Svým klientům můžete věnovat všechen svůj čas, aby byli spokojeni. Jednou přijde určitě alespoň jeden, kterému to stačit nebude. Problémovému klientovi se nijak nevyhnete, důležité je mu věnovat více energie než ostatním, a co nejdříve vyřešit nebo ukončit jeho problém.

Těmto třem problémům se určitě nevyhnete. Bonusový tip na závěr: Pokud by náhodou nastaly problémy se splácením půjček, zkuste využít konsolidaci půjček. Můžete tím výrazně snížit své náklady.