Pozor na podvody zneužívající binární opce

Pozor na podvody zneužívající binární opce

Na vlně popularity binárních opcí a jejich obchodování se snaží svézt mnoho podvodníků, kteří slibují zázračné zisky za velmi krátkou dobu. Je třeba si na ně dávat pozor a nepodlehnout klamavé reklamě.

Binární opce
Binární opce podvod nejsou, to je třeba si říct hned na úvod. Jedná se o regulérní finanční nástroj, který umožňuje finanční spekulace na pohyb cen rozličných podkladových aktiv. Využívají ho nejen obchodníci jednotlivci, ale také finanční instituce, jako například banky nebo různé investiční fondy.

V posledních letech získaly velkou popularitu, protože jsou velmi jednoduché na pochopení, obchodníkovi vždy dávají pouze dvě možnosti výsledku obchodu. Ať už udělá cena podkladového aktiva jakýkoliv pohyb, výsledky jsou možné vždy jen dva, a to zisk nebo ztráta, přičemž jejich výše je dopředu známá a neměnná. Odpadají tedy složité úvahy o řízení obchodních pozic a peněz, které jsou spojené s jinými finančními instrumenty, jako jsou třeba akcie.

Podvody
Tuto jednoduchost se mnozí snaží využít a zneužívají binární opce podvody. Dají se rozdělit do dvou základních skupin.

V té první, která se je historicky starší, najdeme smyšlené příběhy jednotlivců, kteří zázračně zbohatli obchodováním za velmi krátkou dobu. Říkají si Tomáš Stodola, Miroslav Kadlec, Tomas Vlas a podobně, přičemž často mají úplně stejné webové stránky se stejnými fotografiemi, jen mění jména. Jejich cílem je vám namluvit, že je obchodování velmi prosté a že si jeho prostřednictvím můžete během jednoho dne vydělat třeba na dovolenou. Tak to ale samozřejmě není.

Do druhé skupiny patří podvody, které vám opět slibují zázračné zisky z obchodování, ovšem tentokrát prostřednictvím různých automatických nebo poloautomatických systémů. Sama o sobě je představa, že vám nějaký software bude zadarmo vydělávat peníze, absurdní, přesto jí bohužel mnozí lidé uvěří a pustí tyto systémy na svá obchodní konta, výsledkem jsou pak bohužel ztráty.

Závěr
Jak už bylo řečeno, binární opce jsou zcela běžný investičním nástrojem. Nenechte se proto odradit podvody, které je zneužívají, a pokud máte zájem, nastudujte si je a začněte trénovat jejich obchodování. Zapomeňte však na to, že byste díky nim mohli zbohatnout přes noc.