Za zlatem do Thajska?

Za zlatem do Thajska?

Thajsko je stále vyhledávanější destinací českých turistů. Letenky jsou dostupné, ubytování není drahé a pro Čechy je v Thajsku bezpečno. Lidé sem jezdí z mnoha důvodů. Někoho láká exotická příroda, někdo se zajímá o buddhismus, jiný chce okusit thajskou kuchyni, poznat památky nebo výhodně nakoupit šperky, hedvábí, oblečení, hračky i nábytek. Muže samozřejmě lákají erotické uličky, striptýzové kluby a dívky na jednu noc. Málokdo ale ví, že do Thajska můžete vyrazit také za zlatem. Thajsko patří mezi největší vývozce zlata a šperků a v této zemi je přes 6 tisíc zlatnictví, jen v samotném Bangkoku najdete 60 velkoobchodů se zlatem a šperky. Některé cestovní kanceláře nabízejí speciální zájezdy do thajských zlatých dolů, kde máte možnost několik dnů zůstat a okusit si zlatou horečku na vlastní kůži. Nejnavštěvovanějším thajským zlatým dolem je oblast Nakhon Sawan. Návštěvníci si doly nejen prohlédnou, ale také budou proškoleni a v následujících dnech mohou sami kopat a rýžovat zlato. Podmínkou je přesné dodržení místních pravidel. Komu se kopat nechce, má šanci si zlato koupit a kochat se místní krajinou nebo navštívit restaurace.

Další cestovní kanceláře pro změnu nabízejí zájezdy za Zlatým Buddhou. Tato 3 metry vysoká a 5,5 tuny těžká socha Buddhy je vyrobena z ryzího zlata a nachází se v chrámu Wat Traimit v Bangkoku. Socha byla odlita ve 13. století, ale znovu objevena byla až v roce 1955 a od té doby je turistickou atrakcí. Zlatého buddhu chtějí vidět turisté z celého světa a většina si také odváží malé napodobeniny jako suvenýr.

Pokud máte rádi zlato a nechce se vám pro něj cestovat až do Thajska, výhodně nakoupit můžete i z pohodlí domova. Jedná se o zlato investiční, které je výborným řešením, jak uchránit své peníze před inflací. Navíc je originálním dárkem pro jakoukoliv příležitost. Nákup investičního zlata je osvobozen od DPH, zlato navíc můžete kdykoliv prodat a navíc je uznáváno po celém světě. Na výběr máte zlaté mince, zlaté slitky nebo zlaté cihly. Nakoupit se dá bez problémů i na internetu, podívejte se na zlato.cz a dozvíte se více. Pokud si myslíte, že nákup investičního zlata je záležitostí pouze pro bohaté, tak jste na omylu. Nákup zlaté mince nebo zlatého slitku je dostupný prakticky pro každého a to díky nákupu na splátky, říká se tomu tzv. „zlaté spoření“. Odborníci z finančního světa radí, že místo nákupu zájezdu do Thajska, investujte do zlata, vaše úspory tak budou v bezpečí a mohou v budoucnu posloužit jako finanční rezerva. Zlatý Buddha na vás pár let jistě počká.