Forum Karlín – od konferencí, firemních akcí až po rockové koncerty

Forum Karlín – od konferencí, firemních akcí až po rockové koncerty

Forum Karlín – od konferencí, firemních akcí až po rockové koncerty

Forum Karlín, nový multifunkční prostor s nejmodernějším technickým vybavením a vynikající akustikou, přivítá v Praze hned na začátku svého provozu skvělé akce mezinárodního charakteru. V červnu se zde uskuteční urbanistická konference reSITE s účastníky z celé Evropy. Prostory moderní haly v červnu ochutnají například i fanoušci Nine Inch Nails, americké industriální kapely oceněné Grammy. Prázdniny budou patřit mimo jiné i kalifornské rockové skupině Queens of The Stone Age.

„Tato zahajovací programová skladba potvrzuje, že Forum Karlín je jedinečný prostor, který se umí dokonale přizpůsobit nejrůznějším typům akcí,“ říká Ondřej Špalek, ředitel společnosti Forum Karlín, a dodává, „flexibilita haly, vysoký komfort pro návštěvníky, vystupující i organizátory už nyní ukazují, že takový objekt na trhu chyběl.“

Třetí ročník mezinárodní konference reSITE proběhne v prostorách Fora Karlín 19. a 20. června a zaměří se mimo jiné na téma architektury a urbanismu měst a obcí jako podpory rozvoje lokální ekonomiky. Konference využije například i překladatelské kabinky pro simultánní tlumočení, členění pro panelovou diskuzi a další úpravy, které Forum Karlín pro konferenční akce nabízí.

Koncert Nine Inch Nails proběhne 11. 6., britská skupina Kosheen vystoupí hned druhý den 12. 6., Queens of The Stone Age se do Prahy chystají 11. 8. „Jsme rádi, že Forum Karlín díky svému interiérovému řešení a kapacitě až 3 000 lidí oslovuje jak prestižní mezinárodní konference, tak i špičkovou hudební produkci nebo významné firemní akce, které budou tvořit nedílnou součást programu,“ doplňuje Ondřej Špalek.

Forum Karlín z dílny známého španělského architekta Ricarda Bofilla a pražského ateliéru AED project nabízí jedinečné moderní prostory pro pořádání koncertů, konferencí, kulturních a společenských akcí ve dvou nadzemních a jednom podzemním podlaží. Stavba byla zahájena v srpnu roku 2012 a Forum Karlín bude otevřeno v červnu tohoto roku.

 

Informace pro editory:

Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v unikátní lokalitě rozvíjející se pražské čtvrti Karlín. Jeho součástí je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Projekt tvoří nejmodernější mediální newsroom vydavatelství Economia v rekonstruovaných prostorách historického objektu, kde byly od roku 1908 vyráběny moderní parní kotle pro celé Rakousko-Uhersko. Další částí projektu je osmipodlažní novostavba zahrnující 9 500 m2 moderních kancelářských ploch. Nová budova nabízí šest podlaží kanceláří nejvyšší kvality ve druhém až sedmém patře. Součástí tří podlaží jsou také terasy, vrchní patra navíc nabízí pozoruhodné výhledy do okolí. Lokalita pražské čtvrti Karlín nabízí veškeré zázemí, dostatek služeb i vyžití pro volný čas, klid i pulzující život v těsné blízkosti historického centra Prahy. Spojení historie a moderní architektury, kombinace administrativních prostor, obchodů a služeb, přítomnost nájemců působících v progresivních oblastech podnikání, to vše spoluvytváří zcela jedinečnou atmosféru. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill.

 

Kontakt

Tomáš Pavlík

mluvčí BM Management

tomas.pavlik@bmmanagement.cz

T: +420 225 282 152

M: +420 702 203 359

 

Andrea Pitronová

Account Manager Crest Communications

andrea.pitronova@crestcom.cz T: +420 222 927 111

M: +420 731 613 614