PROTOTYP SVĚTLEM PROZÁŘÍ RICHARD ADAM GALLERY

PROTOTYP SVĚTLEM PROZÁŘÍ RICHARD ADAM GALLERY

Světlo je nejen elektromagnetickým zářením o určité vlnové délce, ale také tématem unikátního festivalu Prototyp, jehož pilotní ročník se uskuteční v pátek 14. 11. 2014 v prostorách brněnské Richard Adam Gallery. Světelné instalace, audiovizuální performance, hudební vystoupení, vesmírná módní přehlídka i následná afterparty vás během jedné noci naladí na tu správnou vlnovou délku a rozšíří vaše vnímání o netradiční vizuální rozměr. To vše, i díky vám a vaší podpoře na stránkách hithit.
Ambicí festivalu Prototyp je propojit v rámci dramaturgie dva zdánlivě nesourodé světy – racionální vědecko-technický a estetickými zážitky naplněný svět umělecký – a poukázat na možná spojení mezi moderními technologiemi a současnými uměleckými díly.

Festival tak vedle sebe nabízí světelné instalace, videomapping, audiovizuální performance, hudební vystoupení, vesmírnou módní přehlídku i atraktivní světelné workshopy – jako například malbu světlem nebo výrobu svítících šperků. Vše se přitom nachází pod jednou galerijní střechou, umístěné vedle sebe v rámci několika stageí na ploše více než 3000 m2. Včetně chill out zóny, ve které bude možné ochutnat například alkoholické dortíky od Molecular Mixology svítící ve tmě. Na své si tak přijdou opravdu všichni světlem posedlí, včetně těch, které věčně honí mlsná.

Prototyp je bezesporu akcí s velkým potenciálem. O čemž svědčí i to, že ačkoliv se jedná o ročník pilotní, vzbuzuje již nyní nemalý zájem ze strany širší i odborné veřejnosti.

Celá akce, byla nedávno podpořena například nadací Vodafone i vámi diváky, díky kampani na stránkách hithit. Rozvinula se přitom na základě jednoduchého nápadu – přehlídky světelného oblečení. Vesmírná módní přehlídka, představující se světlem interagující modely, tak bude zaujímat vedle ostatních instalací zvláštní místo a stane se pomyslným hřebem celého večera.

Nechat si rozšířit vnímaní o nový vizuální rozměr je příležitost, která se neopakuje každý den.
V noci 14. 11. 2014 je tedy radno zavítat do Richard Adam Gallery a prosvítit ji až do nového rána.

Pro více aktualizovaných informací navštivte:

http://prototypbrno.cz/

https://www.facebook.com/Prototypbrno/

● https://twitter.com/PrototypBrno

Festival Prototyp je realizován pod záštitou neziskové organizace Kulturárium z. s.

Vstupné na akci je dobrovolné.