Chcete, aby váš pes poslouchal?

Chcete, aby váš pes poslouchal?

Slyšeli jste už o elektronických obojcích pro psy, elektronických ohradnících nebo protištěkacích obojcích? Pravděpodobně ano. Všechny mají společné to, že vám pomohou při výcviku vašeho čtyřnohého přítele tam, kde jiné prostředky selhávají.

Jak elektronické výcvikové pomůcky fungují?

Obecně fungují všechny zmíněné prostředky tak, že pokud se pes chová nevhodně (utíká, štěká, neuposlechne váš povel), dostane nejprve varovný signál (obojek či ohradník pípne nebo zavibruje) a pokud i přes tento signál neuposlechne, následuje něco, co je pro něj nepříjemné – nejčastěji elektrický impuls různé intenzity. Důležité je, že ani elektrické impulsy psy nebolí. Stačí, že jim vadí a při své inteligenci se brzy naučí, jak se nepříjemné zkušenosti vyhnout a začnou poslouchat. Pokud vyberete kvalitní schválené výrobky, nemáte se tedy čeho bát.

Různé prostředky pro různé problémy

  • Elektronické výcvikové obojky pro psy – používají se pro cvičení nejrůznějších povelů, nejvíce se osvědčují pro zvládnutí psů, kteří utíkají. Impuls spouštíte vy dálkovým ovladačem. Mají dosah až 1000 m.
  • Obojky proti štěkání – protištěkací obojky se používají pro psy, kteří štěkají téměř při jakémkoli podnětu, zejména když jsou sami doma a svým štěkotem ruší sousedy. Obojek dokáže rozpoznat, že pes štěká a vyšle nejprve varování, a když štěkání pokračuje, tak impuls.

Elektronický ohradník pro psy neboli neviditelný plotpoužívá se k ohrazení místa, kam nechcete, aby pes chodil např. záhony či bazén nebo naopak k jeho udržení na místě, kde chcete, aby zůstal – např. váš pozemek. Drát ohradníku se zakope pod zem a pes dostane obojek, který ho varuje, když se k němu přiblíží. Pokud neuposlechne, brzy se naučí, že ho i v tomto případě čeká impuls.