I prodloužené vlasy mohou vypadat přirozeně

I prodloužené vlasy mohou vypadat přirozeně

Krásné, dlouhé a husté vlasy jsou snem každé ženy a ta která říká, že vlasy neřeší, nemluví pravdu. Vždyť vlasy jsou naším hlavním klenotem. Na první pohled si jich všimne každý, a proto je důležité, aby vypadaly perfektně. Bohužel ne každé ženě, včetně mě, bylo přáno, aby měla snové vlasy. Jak se tento problém dá řešit? Buď můžete vyzkoušet nespočet drahé vlasové kosmetiky, která stejně ne každému pomůže, nebo se uchýlit k jinému řešení. Jde o permanentní prodloužení vlasů. V dnešní době se už prodlužování vlasů dostalo úplně na jinou úroveň, než tomu bylo dříve. Dnes vám profesionálové vykouzlí opravdové skvosty na vaší hlavě.

Prodlužování vlasů vlastně znamená, že si po vybrání vhodného vlasového materiálu a odstínu necháte vámi vybranou metodou vlásky prodloužit. Na rozdíl od prodlužování vlasů clip in jde o dlouhodobou záležitost, kterou si nemůžete jen tak sundat. Clip in vlasy jsou vhodné na příležitostné akce nebo když rády střídáte krátké a dlouhé vlásky. Jak už jsem tedy nakousla, existuje opravdu mnoho různých vlasů, kterými se dá prodlužovat. Já osobně nejvíce fandím středoevropským vlasům nebo východoevropským vlasům. Tyto vlasy jsou totiž považovány za ten nejkvalitnější vlasový materiál, který se dá k prodlužování vůbec používat.

Prodlužování vlasů se dá provádět několika různými metodami. Metoda microring je „stará dobrá metoda prodlužování“, stále hodně oblíbená i když má pár drobných nevýhod, ale to asi každá metoda prodlužování. Vlásky se nasazují pomocí kovových kroužků, na které je možné, že se projeví i alergická reakce, taky bych tuto metodu nedoporučila ženám s jemnými vlásky – spoje mohou být viditelné. Výhodou je, že micro ring patří mezi metody za studena, to znamená, že se k prodlužování  nepoužívá vysoká teplota, která třeba může způsobit popálení vlasové pokožky. Podobně na tom je metoda nano ring, která se od micro ring liší akorát ve velikosti kovových kroužků, nanoringy jsou o polovinu menší. Dále je hodně oblíbené a  známé prodlužování vlasů keratinem. Existují dva typy keratinu – za tepla a za studena. U keratinu za tepla jsou keratinové konce přiloženy k vlasům a tavícími kleštěmi, zahřátými na vysokou teplotu, zataveny k vašim vlasům. Vysoké teploty se nemusíte obávat, pokud si zvolíte profesionální kadeřnici. Velikou výhodou jsou ploché spoje, které dokonale splynou s vlasy. Šetrnější je keratin za studena, kde se používá speciální přístroj, jímž se za pomoci ultrazvukových vln přichytí prameny k vašim vlasům.

Metoda prodlužování vlasů microtubes se provádí také za tepla a používá k tomu plastové trubičky, které se teplem smrští a utáhnou k vašim vlasům. Materiál by neměl způsobovat alergickou reakci. V neposlední řadě tu je metoda extendmagic, která je na trhu teprve krátce. Je unikátní v tom, že dokáže prodloužit nebo třeba jen zahustit i vlasy krátké 1 cm. Pro mě osobně zvítězily vlasové pásky. Tato metoda se stává jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších. Ostatní metody prodlužování či zahušťování můžou trvat v řádech několika hodin, ovšem vlasové pásky maximálně 50 minut! U šikovné kadeřnice můžete mít vlasy prodloužené už za 30 minut. Spoje jsou navíc ploché, nikde nejsou vidět a jsou velice pohodlné i při spaní. Pro prodloužení se používá speciální adhezivum, které vlasy drží. Cena prodlužování vlasů samozřejmě závisí na metodě prodlužování, hustotě vašich vlasů a délce vašich vlasů.

Protože jsem tedy měla handicap krátkých vlasů a toužila po dlouhých, hledala jsem různě po internetu salony, či prodejny, kde bych mohla vlasy sehnat a nechat si prodloužit. Po přečtení různých recenzí a osobních zkušeností mých  kamarádek jsem si zvolila společnost ProfiBeauty, jejíž kamenná prodejna a zároveň i salon sídlí v Praze 2, na Vinohradech. V prodejně jsem si vybrala úžasné středoevropské vlásky a zvolila si metodu prodlužování vlasovými páskami – tedy vlasové pásky NanoTape. Personál byl se mnou velice trpělivý, dával mi různé přednášky o metodách prodlužování a typech vlasů, abych si správně vybrala. Pomohli mi také s vhodným odstínem. Mé vlasy jsou blond melírované, které měli taktéž k dispozici. Nebo je možnost i melírování dvěma odlišnými odstíny – pásky se akorát lepí přes sebe. U ProfiBeauty mě nadchlo že provádí levné prodlužování vlasů kvalitním materiálem, takže jsem nevyplácala x tisíc, abych odešla nespokojená. Mé vlasy opravdu vypadaly a stále vypadají zcela přirozeně, jsou krásně dlouhé, hustší a hlavně kvalitní!
Pro ty z vás, kteří se zajímáte více o prodlužování a zahušťování vlasů po profesionální stránce, nabízí společnost ProfiBeauty také kurzy na prodlužování a zahušťování vlasů.