Jak si okořenit život

Jak si okořenit život

Stres, práce, rychlost okolního světa, to jsou věci, které každý z nás denně vnímá a mnohým snižuje náladu a celkovou radost ze života. Lidstvo se až moc pevně upíná k technologiím a stále více zapomíná na základ toho všeho, co se kolem nás děje – přírodu.

Důsledky životního stylu a stravy si málokdo uvědomuje. Bolí vás hlava a máte rýmu? Vezmete si prášek. Bolí vás břicho? Vezmete si prášek. Máte problém s erekcí nebo jiný sexuální problém? Vezmete si prášek. Ano, na všechno dnes existuje lék, je to ale to pravé pro vaše tělo?

Pojďme se trochu vrátit do dob našich babiček a dozvědět se něco o léčivých bylinkách, které se využívají i jako koření. To, že zázvor funguje jako prevence proti chřipce, přidává k chuti k jídlu nebo zmírňuje bolest hlavy, to nebyly jenom „babkovské kecy“, to je fakt.

Víte že rozmarýna podporuje trávení a pomáhá proti nadýmání? Pískavice, neboli řecké seno pomáhá při žaludečních a střevních potížích? Fenykl rovněž pomáhá při střevních potížích a navíc podporuje tvorbu mateřského mléka? Skořice snižuje cukr v krvi a celkově prospívá lidskému organismu.

Při výběru koření čtěte obsah sáčku. V běžných supermarketech jsou do koření přidané konzervanty a umělá barviva.