Jak vybrat lampu do projektoru značky BenQ?

Jak vybrat lampu do projektoru značky BenQ?

Přestaňte platit drahé vstupné kino-řetězcům a radši proměňte svůj obývací pokoj, pracovnu nebo ložnici v domácí kino. Stačí k tomu docela málo – vyčlenit si dostatek finančních prostředků, zaměřit se na výběr správného projektoru u známého a ověřeného prodejce a poté tento přístroj, jenž zná mnoho z nás zejména ze školních lavic nebo pracovních schůzek, namontovat na předem určené místo. Přesto, že není prvotní investice do tohoto moderního společníka zanedbatelná, postupem času si již život bez domácího kina skoro ani nedokážete představit.

Na trhu se objevuje značné množství značek i samotných výrobců projektorů. Jestliže dáváte přednost klasice, popř. kladným referencím, pak určitě narazíte též na projektory výrobce BenQ, které patří k absolutní špičce v našich i zahraničních končinách. Projektory tohoto výrobce vynikají svým jedinečným designem, stejně jako velkým množstvím nejrůznějších funkcí a vysoce kvalitními materiály, z nichž je vyrobeno samotné tělo projektoru. Ovšem srdcem každého projektoru je jeho lampa.

Při samotném výběru lampy stejně jako samotného projektoru, sázejte na známé a ověřené výrobce. Lampu do svého projektoru vybírejte vždy kompatibilní s přístrojem, jež vlastníte. V opačném případně byste totiž nesprávným výběrem nadělali více škod, nežli užitku.

Životnost lamp do projektorů se různí, zpravidla se však její hodnoty pohybují mezi 1 500 až 20 000 provozními hodinami. Pokud již nějakou dobu pozorujete neostrý či nekvalitní obraz, pak je na čase lampu do projektoru vyměnit. Samotnou výměnu lampy zvládne i průměrně zručný kutil. Pokud si na proces výměny lampy netroufáte, pak je možno obrátit se na autorizovaný servis anebo přímo samotného prodejce, u kterého jste lampu do projektoru zakoupili.