Osvětlení pro cyklisty s LED technologií

Osvětlení pro cyklisty s LED technologií

Myslím, že je dnes už všem jasné, že bez řádného svícení již nelze na kole, ale i koloběžce či kolečkových bruslích, bezpečně jezdit. Nemohu opomenout samozřejmě ani chodce, jako nedílnou součást dopravního provozu, kteří pro svou bezpečnost potřebují reflexní prvky na svém oblečení případné i osvětlení pro chodce určené.

V povinné výbavě jsou, kromě hlavního předního a zadního osvětlení, také žlutá odrazová skla ve výpletu ráfků. Na to by každý cyklista měl při nákupu kola myslet. Dnes už většina vyměnila klasické přední dynamo za více praktické LED osvětlení na kolo, tzv. blikačky jsou vhodné i pro chodce.

Výhody LED osvětlení na kolo

Výhodou LED diod ve srovnání se žárovkami, je v úspoře elektrické energie a mechanické odolnosti (pád z výšky, otřesy apod). Odpadá častá výměna drahých baterií a v případě dobíjecích akumulátorů, je úspora naprosto zřejmá. Dnes si vybere opravdu každý v různých cenových relacích. Investujete nejen do svého kola, ale i vaší bezpečnosti.

Na www.ledbaterky.cz jsme v nabídce našli svítilnu LED Lenser B7. Díky svítilně LED Lenser B7 budete vidět do vzdálenosti až 200 metrů, ale hlavně budete viděni ostatními díky vysoké intenzitě 200 lumenů. Cyklosvítilnu využijete i jako běžnou ruční svítilnu, kterou snadno uchytíte na vaše kolo díky speciálnímu držáku. Standardní výbavou jsou tři režimy intenzity svícení pro maximální úsporu energie a bonusem navíc patentovaná funkce „Advanced Focus System“, která umožňuje nasměrovat světelný paprsek tam, kam potřebujete. To oceníte hlavně v noci, kdy si sami zvolíte jak velký úsek cesty před vámi bude osvětlen a s jakou intenzitou. Vyšší pořizovací investice se rozhodně vyplatí.