Pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny

Trápí Vás nežádoucí pigmentace na obličeji i jinde na těle? Dříve to byl problém u lidí spíše vyššího věku, v současnosti však pigmentové skvrny má i mladší věková kategorie. Ale v dnešní době je možné všechno, a proto zbavení se pigmentových skvrn, není žádnou překážkou! Stačí se jen svěřit opravdovým odborníkům.

Co Vás čeká?

Nejprve je nutné, aby lékař vyšetřil pigmentové skvrny, a na základě toho Vám navrhne ten nejvhodnější způsob odstranění pigmentových skvrn. Samozřejmě s Vámi zhodnotí Váš celkový zdravotní stav, dědičnost a sdělí Vám cenovou relaci požadovaného zákroku.

Typy odstranění skvrn

  • Odstranění chemickým peelingem
  • Odstranění IPL, což je intenzivní pulsní světlo
  • Laserové odstranění, ke kterému se používá Nd:YAG laser

Jak probíhá ošetření laserem?

Laserový paprsek dokáže zasáhnout přesně postižené místo, bez toho aniž by poškodil okolní tkáň. Hluboko pod kůží rozbije pigment na droboučké částečky, které jsou postupně z těla odplavovány pryč.  Zákroky je nutné opakovat, zhruba 2-4 krát, co se týká jednotlivých ošetření, tak jsou poměrně krátké a nijak bolestivé, přirovnat se dají k „štípnutí“.

Rekonvalescence?

Doba hojení záleží na typu ošetření postiženého místa a hlavně na každém z Vás, je to individuální. Většinou se ošetřená místa hojí bez stroupků, výsledek se ukáže okolo 5-6 týdne.
Důležitá je však i prevence a to obzvláště u pletí se sklonem k pigmentacím. Jedná se o definitivní vynechání slunění nebo používání kvalitní ochrany proti slunečnímu záření. Další podrobnosti a důležité informace Vám jistě rád sdělí lékař, který zákrok prováděl.