Prověřili jsme, jak fungují poptávkové systémy. Lze díky nim získat více obchodních příležitostí pro Vaše podnikání?

Prověřili jsme, jak fungují poptávkové systémy. Lze díky nim získat více obchodních příležitostí pro Vaše podnikání?

Jelikož poptávkové systémy získávají u poptávajících i v podnikatelském sektoru stále větší prestiž, rozhodli jsme se prověřit fungování těchto systému a nastínit Vám relevantní informace ohledně využití tohoto způsobu zprostředkování obchodu na internetu.

Poptávkové systémy jsou prostředníkem pro poptávky a nabídky soukromých a podnikatelských osob. Přestože internet dnes firmám i zákazníkům nabízí nespočet možností, jak prezentovat svou nabídku a zákazníkům denně chrlí informace s nabídkami firem typu srovnávačů zboží a často otravných letáků a obchodních sdělení, jasnou výhodou poptávkových systémů je, jak dokonale dokáží propojit cestu zákazníka ke konkrétnímu dodavateli, což je alfa omegou každého správného obchodního vztahu. Přitom se jakkoliv nevnucují, jsou pouze přímou cestou mezi zákazníkem, který již hledá konkrétní službu či zboží a dodavatelem, který jim onu službu či produkt je schopen nabídnout.

Poptávající mohou zadat poptávku zdarma po čemkoliv, a však pokud zadávají poptávky v oboru stavebnictví, jejich poptávka se odesílá přímo firmám, které mají na danou práci ve stavebnictví specifikaci. Nemusí se proto poté prodírat smrští nabídek či hledat vhodnou firmu na internetu a do e-mailu mu přijdou konkrétní nabídky firem již během pár hodin.

Kromě toho poptávky a zakázky zdarma mohou zadávat jak soukromé osoby, tak i firmy a veřejní zadavatelé. Firmy se tak mohou dostat jak k menším zakázkám, tak i k velkým zakázkám v řádech milionů korun.

Firmy jistě ocení nastavení oborů, ze kterých jsou jim poptávky a zakázky zasílané na e-mail, a díky čemuž se jim dostanou zakázky z jejich oborů od relevantních zákazníků.

Stále více oblíbené jsou například poptávky stavebnictví, proto pokud firma podniká ve stavebnictví, díky poptávkovým systémům bude moci oslovit či být přímo osloven poptávajícími, kteří hledají právě jejich služby.

Výborným příkladem lze uvést v současnosti největší poptávkový systém AAAPOPTÁVKA.CZ, zároveň provozovatelem domény Poptavka.cz, která zveřejňuje poptávky ze všech oborů činností a má již více než 230 000 registrovaných dodavatelů z celé ČR.