Šperky Polomio

Šperky Polomio

Nošení šperků se traduje již od nepaměti. Třpytu a lesku drahých kovů využívaly zejména ženy, i když muži se v tomhle směru také nenechávali zahanbit. Šperky měly dekorační funkci, někdy však svého nositele měly chránit před zlými duchy, jindy byly zase talismanem, který měl přinést štěstí k boji či lovu. Šperky určovaly moc panovníků a jejich postavení. Čím více šperků tehdejší šlechtici měli, tím více něco znamenali. Vyšší postavení a moc byla v minulosti dost dobrým důvodem k nošení šperků. A bylo celkem jedno, že honosné šperky mnohdy zcela odvedly pozornost od krásy tehdejších dam.

Dnes šperkem neupevňujeme svou moc a na rozdíl od našich předků lpíme na pořekadlu „málo je někdy více“. Kvalitní a správný šperk má totiž ženu jen doplnit a ne stáhnout všechnu pozornost na sebe a tak přebít přirozený šarm jeho nositelky. Dnešní ženy drahé kovy a kameny milují a tak rády se zahalují do jejich třpytu, avšak je pramálo pravděpodobné, že jimi ovlivní svou moc či si upevní svou pracovní pozici. A už vůbec si jimi nezajistí třeba povýšení! I za takových okolností však šperky v očích dam neztratily na oblíbenosti. Právě naopak! Kvalitní šperk jim pomůže překonat důležitou a stresující pracovní schůzku, šperkem shodí počáteční nervozitu z milostné schůzky a šperk si nezapomenou vzít, ani když jdou na oběd k partnerovým rodičům. Dá se tak říct, že i dnes je šperk jakýmsi talismanem, který nám pomáhá zvládnout záležitosti všedního dne. O to víc, když nám pak třpytivý šperk daruje blízká osoba.

Dnešní dámy šperky milují stejně tak, jako jejich vrstevnice za dob velkých panovníků, ovšem ke zdobení se šperky přistupují podle dnešního aktuálního trendu, který praví, že méně je někdy více. Šperk má totiž jen efektivně doplnit půvab ženy a podtrhnout její přirozenou krásu. A právě podle toho jsou vyráběny šperky společnosti Polomio Jewellery. Na výrobě skvostných a originálních šperků se podílejí ti nejlepší čeští zlatníci a šperkaři. Spoluzakladatelem společnosti je i šperkař a designér David Lomos, který se šperkařské kariéře věnuje již od svých třinácti let. Za tu dobu poznal krásu i náročnost žen tak dokonale, že ji mohl přenést do svých třpytivých děl. Pod jeho rukama tak vznikají krásné a originální šperky, které jsou mnohdy dělané zákazníkům na míru. Na stránkách společnosti Polomio si tak můžete vybrat z celé řady zásnubních prstenů, v nabídce však najdete i náušnice, náhrdelníky nebo celé sety šperků.

Profil dnešní ženy se velice změnil od profilu dámy, řekněme za dob Karla IV. Už smýšlení dnešních dam je docela rozdílné, neboť aby se líbily ostatním, musí se napřed líbit i samy sobě. A věřte tomu nebo ne, takový prsten s diamantem sedne lépe ženě, která je sebevědomá a naprosto spokojená sama se sebou. Protože jen taková žena umí šperky nosit a ukázat jejich krásu na odiv celému světu.

Dnešní ženy mají mnoho tváří, jsou elegantní, sportovní, praktické a samozřejmě zvládají více věcí najednou. Rády se líbí mužům, ovšem na jejich názoru nejsou závislé. Jsou emancipované a vzdělané a nebojí se promluvit i do věcí, kterým za mák nerozumí. Jsou společenské i hravé a když milují, tak celým svým srdcem. A právě k takovým ženám se skvěle hodí design šperků Polomio. Ty svým třpytem nezastíní ani jednu z výše vyjmenovaných vlastností dnešních žen, nýbrž je elegantně doplní. A proto ať si žena na sebe vezme jakýkoliv oděv, obuje si jakékoliv boty a zvolí kterýkoliv účes, šperk od společnosti Polomio celý outfit jen něžně doplní. Večeře s partnerem se tak nepoveze ve stylu “ páni ty máš hezký náhrdelník“, ale „páni, z tebe dnes vyzařuje smyslnost“! Jen tak je to v pořádku.

www.polomio.cz