CADprofi

CADprofi

Strojírenství, architektura, technické zařízení budov a elektro – to jsou 4 základní moduly nadstavby na klasické známé CAD programy jako jsou AutoCAD®, ZWCAD, progeCAD a další.

CADprofi má v Čechách a na Slovensku zastoupení společností SoliCAD, s.r.o.

SoliCAD, s.r.o. je konstrukční a vývojová kancelář, která poskytuje CAD/CAM/PLM řešení a zároveň dodává ucelená robotická pracoviště.

Mezi hlavní programy patří progeCAD Professional – alternativa za AutoCAD®.
Z prostředí progeCADu ovládáte veškeré funkce, které nadstavba CADprofi nabízí.
Přímo z prostředí Vašeho CAD softwaru tak tvoříte výkresy, které jsou plně kompatibilní s DWG a DXF formáty a mohou být následně editovány jinými programy bez nutnosti instalace CADprofi.

CADprofi je pokročilá parametrická aplikace, jenž obsahuje přednastavené značky, symboly, příkazy a objekty, které jsou uložené v rozsáhlých knihovnách. Díky takto připraveným komponentům a přednastaveným blokům se stává Vaše práce daleko rychlejší a efektivnější.

CAD-bloky jsou připravené již od výrobce pro rychlé vkládání a následnou editaci ve výkresu. Knihovny si však můžete vytvořit i vlastní s vlastními značkami, razítky a dalšími nezbytnostmi, které ve svých výkresech často využíváte. Není nic rychlejšího a jednoduššího.

CADprofi Mechanical – Strojírenství (Mechanika, ocelové konstrukce)
CADprofi Architectural – Architektura (Architektura, únikové plány)
CADprofi HVAC & Piping – TZB (technické zařízení budov, potrubní rozvody)
CADprofi Electrical – Elektro (Elektrifikace, osvětlení)

CADprofi Mechanical

Ocelové profily, matice, šrouby, přístroje a zařízení, příruby a další standardní součásti několika národních a mezinárodních norem jsou součástí modulu pro Strojírenství. Modul umožňuje automatické generování kusovníků materiálů i vizuálních symbolů legendy. To je jen zlomek funkcí pro usnadnění návrhů v oblastech strojírenství, přístrojů a zařízení, mechaniky a ocelových konstrukcí.

CADprofi Architectural

Architektonické symboly pro popis plánů, kóty s nastavitelnými jednotkami, otevírací a nástěnné penetrační symboly, symboly výrobků ze dřeva, parametrické výrobky ze dřeva (okna a dveře), řezy a půdorysy. Knihovna plná nábytku a sanitární keramiky, ale i BOZP a požárních bezpečnostních symbolů. Modul Architektura slouží k realizaci projektů v oblasti stavebnictví a architektury.

CADprofi HVAC & Piping

Potrubí, zdravotní a požární bezpečnostní technika, chladicí instalace a jiné druhy technologických zařízení pro pozemní a průmyslové stavby, navrhování plánů a diagramů, společně s izometrickými pohledy. Modul TZB (uzpůsobený k projektování technického zařízení budov – topení, ventilace, klimatizace, potrubí a jiných technologických zařízení) automaticky spojuje kanály a potrubí, vypočítává délky vodičů a povrchů ve vzduchových vedeních. To a ještě mnohem více.

CADprofi Elektro

Symboly pro elektrické a průmyslové instalace, elektrické součástky, spínače, svítidla, rozvaděče, automatické číslování elektrických obvodů a editor diagramů. Modul Elektro poskytuje nástroje ke konstruování složitých elektrických, světelných, telekomunikačních a jiných zařízení – silnoproud, nízké napětí, telekomunikační, bezpečnostní a anténní instalace.

Výčet funkcí u jednotlivým modulů zdaleka neobsahuje vše a pokud Vás opravdu zajímají bližší informace, navštivte webové stránky CADprofi a program si stáhněte a vyzkoušejte na 30 dní ZDARMA!