Intel míří vzhůru

Intel míří vzhůru

Mezinárodní společnost Intel se rozhodla překonat svého jihokorejského výrobce Samsung, který v současné době vládne trhu s SSD disky. Samsung nemá až takovou tržní převahu, proto si Intel na pozici lídra oboru brousí zuby. Intelu již chybí pouze malý kousek, aby na něj dosáhl.

Současné rozdělení trhu z hlediska globálního rozdělení příjmů z prodejů SSD má Samsung přibližně 30 %. Následovníci jsou Intel a SanDisk oba s přibližně okolo 20% podílu na trhu. Hlavní výhodou Samsungu oproti Intelu je zejména v jeho cenové politice, tedy mají nižší ceny, na které lidé slyší. Nicméně Intel má výhodu ve vyšší kvalitě produktů, a to nejen co se týče enterpisových SSD za tisíce korun, ale také ve spotřebitelských produktech. Intel hodlá měnit současnou cenovou politiku a mimo to má v plánu na trh zavést nové zajímavé produkty. Jako příklad může být uveden PCI Express 3.0 x 4 Intel SSD 750 s podporou NVM Express a rychlostmi čtení 2,4 GB/s a zápisu 1,2 GB/s.

Někteří odborníci se domnívají, že pozice společnosti Intel na trhu SSD poroste. Nicméně jasno nemají v tom, kde Intel svou kořist uloví. Zdalipak převezme zákazníky Samsungu či jiným výrobcům.